Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00123 005450 22573211 na godz. na dobę w sumie
Siekierezada - audiobook R
Siekierezada - audiobook
Autor: Długość nagrania: 07:22:33
Wydawca: Agencja Artystyczna MTJ/SMPB Język publikacji: polski
ISBN: 978-837-699-831-2 Rok wydania:
Lektor: Piotr Wyszomirski
Kategoria: audiobooki >> obyczajowe
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Jeśli jesteś przed trzydziestką, czekałeś na tę książkę, choć nie zdawałeś sobie z tego sprawy. Wywrze na Tobie wrażenie, wbije w krzesło, poczujesz igiełki w sercu. A jeśli jesteś starszy...

Nie można cofnąć czasu, to prawda powszechnie znana, chyba nawet największym fantastom. Dlaczego więc tak często powtarzamy sobie: gdyby to, gdyby tamto... Mamy dziesiątki rozwiązań alternatywnych na wypadek różnych wydarzeń, które już się stały. Nigdy, ale to nigdy nie przychodzą do głowy wcześniej.
Janek Pradera też tak miał. Uciekał od swojego życia, od siebie, od ukochanej, a jego uwagę na długo zaprzątnął news o śmierci Cybulskiego. Tego samego dnia, rano, kiedy Janek postanowił dać nogę i nie stawiać już dłużej czoła życiu, Zbyszek Cybulski, choć tego wcale nie postanowił, też uciekł. I ten pociąg, który go zabił, zawładnął wyobraźnią Janka. Nie każdy człowiek jest tak wrażliwy. Ale czy tylko poeta ma prawo spakować całe swoje życie do worka i wsiąść do pociągu, by pracować przy wyrębie lasu? A co mamy zrobić my, dziś, czterdzieści lat później, tak samo wrażliwi jak bohater powieści Stachury? Nie będąc poetami, kiedy nie mamy wyrębu lasu czy innych robót „do zniknięcia” na wyciągnięcie ręki. Kiedy wreszcie nie mamy już dwudziestu lat, ale za to mamy życie, za które dziwnym trafem czujemy się odpowiedzialni?
No dobrze, coś mamy. Doświadczenie, które sprawi, że przeczytawszy powieść Stachury, nie poczujemy imperatywu sięgnięcia po sznur czy pójścia naprzeciw białej lokomotywie mgły, tylko radość niesamowitą z tego, że żyjemy. Bo ta powieść to wielki, choć przykryty zamiecią, hymn na cześć życia.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Recenzje na blogach:

klub-aa.blogspot.com Klub A+A. Ambrose i Andrew Vysotsky: Edward Stachura "Siekierezada albo Zima leśnych ludzi" - Jak nie żyć na niby

Darmowy fragment publikacji:

Pobierz darmowy fragment (mp3)

Gdzie kupić całą publikację:

Siekierezada
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: