Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00081 002844 20665024 na godz. na dobę w sumie
Świat według Mellera - audiobook
Świat według Mellera - audiobook
Autor: Długość nagrania: 08:59:49
Wydawca: Biblioteka Akustyczna Język publikacji: polski
ISBN: 978-836-144-512-8 Rok wydania:
Lektor: Jan Englert, Michał Komar
Kategoria: audiobooki >> dokument, literatura faktu, reportaże >> biografie i autobiografie
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Drugi tom wywiadu rzeki ze Stefanem Mellerem. Michał Komar rozmawia z tuzem polskiej dyplomacji o historii, polityce, a także o rzeczach ostatecznych – chorobie, śmierci i wierze.

Stefan Meller w wywiadzie z Michałem Komarem opowiada o początkach swojej pracy w centrali MSZ, a następnie o służbie w korpusie dyplomatycznym na placówkach w Paryżu i w Moskwie. Ze wspomnień tych wyłania się obraz wielkiej polityki i zanurzonego w jej wartkim nurcie życia dyplomaty i jego rodziny. Barwna opowieść przetykana jest anegdotami o humorystycznych sytuacjach, jakie miały miejsce podczas spotkań polityków i dyplomatów. Relację, która obejmuje lata 1992–2006, zamyka rezygnacja Stefana Mellera z funkcji ministra spraw zagranicznych. Polityk wielkiego formatu nie godził się na wejście do koalicji rządowej ani „Samoobrony” Andrzeja Leppera, ani „Ligi Polskich Rodzin” Romana Giertycha.
W tomie znalazły się też dwie rozmowy przeprowadzone w trakcie pobytu dyplomaty w szpitalu. Bardzo już wtedy chory polityk dzielił się swoimi przemyśleniami na temat rzeczy ostatecznych – choroby, śmierci i wiary.
Książka Michała Komara w doskonały sposób łączy biografię człowieka nietuzinkowego z opowieścią o trudnej historii Polski. Intryguje i zaciekawia jak dobra powieść, a interpretacja znakomitego aktora Jana Englerta świetnie oddaje barwny i dosadny język Autora wypowiedzi.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Pobierz darmowy fragment (mp3)

Gdzie kupić całą publikację:

Świat według Mellera
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: