Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00377 003757 22925005 na godz. na dobę w sumie
W innym czasie, w innym życiu - audiobook
W innym czasie, w innym życiu - audiobook
Autor: Długość nagrania: 13:46:41
Wydawca: Czarna Owca Język publikacji: polski
ISBN: 978-837-554-017-8 Rok wydania:
Lektor: Andrzej Mastalerz
Kategoria: audiobooki >> kryminał, sensacja, thriller >> sensacja
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Druga część znakomitej trylogii kryminalnej o kulisach zabójstwa szwedzkiego premiera Olofa Palmego w 1986 r.

W 1986 r. Szwecją wstrząsnęło zabójstwo premiera Olofa Palmego, który 28 lutego w Sztokholmie zginął od kuli zamachowca. Sprawa odbiła się głośnym echem na całym świecie i do dziś nie została rozwiązana. Perssson przedstawia sprawę na tle wielowątkowej panoramy szwedzkiej polityki, międzynarodowego szpiegostwa i ludzkich słabości.
Zakrojona na szeroką skalę powieść zaczyna się od opisu faktycznego zdarzenia – okupacji przez terrorystów zachodnioniemieckiej ambasady w Sztokholmie w 1975 r. Historia przeskakuje szybko do 1989 r. i nierozwiązanego zasztyletowania urzędnika cywilnego, a następnie do 1999 r., kiedy to szwedzki wywiad sprawdza nowo powołanego ministra obrony i znajduje nieoczekiwane związki z dawnymi zbrodniami. Z charakterystycznym dla siebie sardonicznym dowcipem i znawstwem politycznego żargonu Persson snuje okrutną sieć szantażu, agentów Stasi i chciwości, która oplata wszystkie warstwy szwedzkiego społeczeństwa. Opowiada o zacieraniu śladów i korupcji wśród polityków i policjantów.
Druga część trylogii Leifa GW Perssona opisuje 25 lat historii i potężne zmiany w zachodnim społeczeństwie. To mistrzowsko wiarygodne i przenikliwe studium działania władzy i korupcji, jakiej nieuchronnie ulegają ludzie dzierżący ster rządów w kraju. Powieść porównywana z dziełami Thackeraya i Balzaka pod względem realizmu społecznego, elementów komedii ludzkiej, ostrego, kwaśnego dowcipu, oschłego humoru.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Pobierz darmowy fragment (mp3)

Gdzie kupić całą publikację:

W innym czasie, w innym życiu
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: