Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00363 005442 20487902 na godz. na dobę w sumie

autor: Sven Lindqvist

NOWOŚCI dodane od twojej poprzedniej wizyty: +4
Sven Lindqvist
2017-01-20
Wytępić całe to bydło. - audiobook
Wytępić całe to bydło. - audiobook
Sven Lindqvist
Biblioteka Akustyczna

 

„Europejczycy to przekleństwo Wschodu. Co mają do zaproponowania? Broń palną, proch, dżin, kiepskie ubrania, często brak uczciwości, zastępującą rękodzielnictwo kobiet tandetę, nowe wymagania, nowe obyczaje i niezadowolenie z tego, co się ma... Takie to dobrodziejstwa przynoszą z sobą Europejczycy”

Joseph Conrad.

Zainspirowany Jądrem ciemności Josepha Conrada, Sven Lindqvist ukazuje historię terroru przełomu XIX i XX wieku...

2014-06-28
Wytępić całe to bydło - ebook/epub
Wytępić całe to bydło - ebook/epub
Sven Lindqvist-59%
WAB

 

Na wszystkim, co żyje, można wymusić postęp wyłącznie przez kary – głosił pogląd Herberta Spencera. Istnieją dziś, między małpami i cywilizowanym człowiekiem, formy przejściowe, jak goryle i dzikusy, mówił Karol Darwin. Georges Cuvier o negroidach pisał, że grupy należące do tej rasy pozostaną na zawsze w stanie barbarzyństwa. Joseph Conrad naoczny świadek tamtych wydarzeń...

Terra nullius. Podróż przez ziemię niczyją - ebook/epub
Terra nullius. Podróż przez ziemię niczyją - ebook/epub
Sven Lindqvist-30%
WAB

 

„Terra nullius - ziemia niczyja. Ziemia, która do nikogo nie należy. W każdym razie do nikogo, z kim trzeba by się liczyć. Obszar, który wkrótce będzie niezamieszkany, bo zaludniają go niższe rasy, zgodnie z prawami natury skazane na wymarcie. Terra nullius. Termin przywoływany najczęściej jako argument w obronie brytyjskiej inwazji na Australię'.

Sven Lindqvist, wielbiciel pustyni...

2012-09-26
Wytępić całe to bydło - audiobook
Wytępić całe to bydło - audiobook
Sven Lindqvist-13%
Biblioteka Akustyczna Sp. z o.o.

Europejczycy to przekleństwo Wschodu. Co mają do zaproponowania? Broń palną, proch, dżin, kiepskie ubrania, często brak uczciwości, zastępującą rękodzielnictwo kobiet tandetę, nowe wymagania, nowe obyczaje i niezadowolenie z tego, co się ma... Takie to dobrodziejstwa przynoszą z sobą Europejczycy.
Joseph Conrad.

Zainspirowany Jądrem ciemności Josepha Conrada, Sven Lindqvist ukazuje historię terroru przełomu XIX i XX wieku oraz filozofię...