Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00142 003463 20651991 na godz. na dobę w sumie
Wysokie Obcasy - Numer Specjalny - e-wydanie - 2/2020
Wysokie Obcasy - Numer Specjalny - e-wydanie - 2/2020
Numer: 2/2020 Archiwum publikacji: numery archiwalne
Wydawca: Agora Język publikacji: polski
ISSN: 1506-9087 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: e-prasa >> psychologiczne
Porównaj ceny (wydanie papierowe, wydanie cyfrowe).

Wydanie specjalne cotygodniowego dodatku do sobotniej „Gazety Wyborczej”. Zbiera najlepsze teksty, daje wgląd w przedstawione przekrojowo tematy z różnych dziedzin.

„Kobiety rządzą światem”
  

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, aktywistka klimatyczna Greta Thunberg, noblistka Olga Tokarczuk, piłkarka Megan Rapinoe, aktorka Nicole Kidman i wiele innych – specjalne wydanie „Wysokich Obcasów” to 23 historie niezwykłych kobiet.
Bohaterkami magazynu „Kobiety rządzą światem” są polityczki, aktywistki, naukowczynie, sportsmenki oraz artystki, które swoją pracą i działalnością zmieniają i kreują rzeczywistość.
W wydaniu jest m.in. opowieść o Ursuli von der Leyen, pierwszej w historii kobiecie na czele Unii Europejskiej oraz o Grecie Thunberg, która od miesięcy zwraca uwagę całego świata na grożącą nam katastrofę klimatyczną i apeluje do politycznych liderów o podjęcie konkretnych działań naprawczych.
W magazynie są też opisane historie kobiet ze świata sportu: sędziny  piłki nożnej w ekstraklasie Stéphanie Frappart i Megan Rapinoe, gwiazdy MŚ w piłce nożnej.
Można w nim też przeczytać o Meghan Markle - księżnej, która porzuciła królewski dwór, o projektantce Stelli McCartney i jej próbach łączenia mody z ekologią oraz o karierach aktorek - Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Phoebe Mary Waller-Bridge i Emmy Watson.
W magazynie jest również rozmowa z Olgą Tokarczuk, laureatką literackiego Nobla – o nagrodzie, procesie twórczym i książkach, do których lubi wracać.

 


Darmowy fragment publikacji:
Gdzie kupić całą publikację:

Wysokie Obcasy - Numer Specjalny - e-wydanie
Numer:
2/2020

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również: