Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00160 016074 21745323 na godz. na dobę w sumie
Adlen - ebook/pdf
Adlen - ebook/pdf
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Wydawnictwo Psychoskok Język publikacji: polski
ISBN: 978-837-900-281-8 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> kryminał, sensacja, thriller >> thriller, horror
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Powieść, która przenosi nas w świat fantasy i wprowadza w sam środek wyjątkowo niebezpiecznej intrygi. Czy Ninie i jej przyjaciołom uda się ocalić księstwo Adlen przed utratą niezależności?

„Adlen” Joanny Jankiewicz to literatura fantasy. Fabuła osnuta jest wokół intrygi polegającej na rodzącym się w księstwie spisku, który ma doprowadzić do przejęcia rządów przez władcę sąsiedniego państwa. Spisek zostaje przypadkowo wykryty przez młodą prostytutkę Ninę, która podczas powrotu do domu staje się świadkiem brutalnego ataku na młodego mężczyznę. Poszkodowany przekazuje dziewczynie kartkę z tajemniczą wiadomością. Nina nie potrafi czytać, dlatego musi dopuścić do tajemnicy inne osoby, co całkowicie zmieni ich dotychczasowe życie. Zadaniem bohaterki i jej przyjaciół jest udaremnienie spisku. W tym czasie okazuje się, że zaginął następca tronu księstwa Adlen. Na ulicę miasta ruszają książęcy szpiedzy – agenci specjalni, wśród których prym wiedzie tajemnicza Meredith. Wkrótce trop zaprowadzi ją do Niny i jej przyjaciół. Tymczasem bohaterom powieści zaczyna deptać po piętach jeden z miejscowych gangów.
W fikcyjnym świecie Adlen znajdziemy sporo odniesień do współczesności, chociażby takich jak: nieudolność władzy, korupcja, zorganizowana przestępczość czy wszechobecne służby specjalne. W te znane nam wątki, autorka wplata elementy fantasy, w tym przypadku postaci bohaterów posiadających magiczne umiejętności, ale nie zawsze wykorzystujących je w szlachetnych celach. Książka jest wielką pochwałą przyjaźni, ale też dowodem wiary w to, że dobro zawsze zwycięża.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Adlen
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: