Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00030 002613 20673504 na godz. na dobę w sumie
Aksamitny Królik - ebook/pdf
Aksamitny Królik - ebook/pdf
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Miasto Książek Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-7954-053-2 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> dla dzieci i młodzieży >> bajki
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

W bożonarodzeniowy poranek Chłopiec dostaje wiele prezentów. Wśród nich jest Aksamitny Królik, który w dziecięcym pokoju spotyka wiele innych zabawek. Niestety nie wszystkie z nich są tak przyjazne jak on. Królik nawiązuje jednak znajomość ze starym Zamszowym Koniem, który wie, co to znaczy być PRAWDZIWYM i właśnie to staje się jego największym marzeniem.

Niesie to za sobą również wiele pytań, bo choć każda z zabawek chciałaby stać się PRAWDZIWA, żadna nie wie do końca, co to oznacza. Czy PRAWDZIWA może stać się tylko zabawka mechaniczna? A może taka, która ma piękne, lśniące futerko? Czy stawanie się PRAWDZIWYM boli?

„Aksamitny Królik” to klasyka literatury dziecięcej, ponadczasowa historia o przyjaźni, miłości i wartości uczuć, która wzrusza zarówno dzieci jak i dorosłych. To książka, do której ciągle się wraca, na nowo interpretując zawarte w niej przesłania.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Margery Williams Aksamitny Królik czyli jak zabawki stają się prawdzie © Copyright by Miasto Książek 2015 Tytuł: Aksamitny Królik Autor: Margery Williams Tłumaczenie: Daniel Dudek Wydane przez Miasto Książek www.miastoksiazek.com Ilustracje: © cirodelia © Jeanette Dietl © LenLis (Fotolia.com) Projekt graficzny okładki: miastoksiazek.com Wydanie I ISBN: 978-83-7954-053-2 Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie części lub całości bez zgody wydawcy zabronione ** * B ył sobie raz Aksamitny Królik i z początku wyglądał naprawdę bajecznie. Był grubiutki i puchaty, jak na królika przystało, z futerkiem w białe i brązowe łatki. Miał prawdziwe wąsy z niteczek, a jego uszka wyście- łane były różową satyną. W bożonarodzeniowy poranek, gdy siedział wciśnięty na wierzchu świątecznej skarpety Chłopca, z gałązką ostrokrzewu między swoimi łapkami, wyglądał naprawdę uroczo. W skarpecie były również inne prezenty: orzechy, pomarańcze, mała lokomotywa, migdały w czekoladzie czy nakręcana kluczykiem myszka, ale Królik był bez wątpienia najlepszym z nich wszystkich. Przez co najmniej dwie godziny Chłopiec był nim oczarowany, lecz później, – 4 – gdy ciotki i wujkowie przyszli na kolację, pojawił się głośny szelest bibuły i rozpakowywania paczek, i w całym tym podekscytowaniu oglądaniem zupełnie nowych prezentów, Chłopiec zapomniał już o swoim Króliku. Świąteczny poranek – 5 –
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Aksamitny Królik
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: