Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
01523 006699 22571911 na godz. na dobę w sumie
Analfabetka, która potrafiła liczyć - ebook/epub R
Analfabetka, która potrafiła liczyć - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: W.A.B. Język publikacji: polski
ISBN: 9788328017047 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> obyczajowe >> nowele
Porównaj ceny (książka, ebook (-50%), audiobook).
Czy ktokolwiek mógłby oczekiwać, że ubogie afrykańskie dziecko wmiesza się w świat międzynarodowej polityki? Kolejna przezabawna lekcja historii najnowszej autora pewnego słynnego „Stulatka...”.

Druga powieść autora przeniesionego na ekrany kin wielkiego międzynarodowego bestsellera „Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął”. Jej bohaterką jest Nombeko Mayeki, dziewczyna urodzona w południowoafrykańskiej dzielnicy nędzy, sercu apartheidu, ale pod szczęśliwą gwiazdą. Dzięki temu po latach przyszło jej jeść kolację z królem i premierem Szwecji. Chociaż w momencie, w którym to się zdarzyło, chyba już nic nie było w stanie jej zdziwić…
Międzynarodowa polityka, skomplikowane zagadki matematyki i fizyki, los chińskich emigrantów, podrabianie starożytnych dzieł sztuki, fanatycy szwedzkiej monarchii, stały kontakt z bombą atomową oraz ludzie, którzy teoretycznie nie istnieją, bo nie figurują w żadnych urzędowych rejestrach, to zaledwie kilka z dziwnych rzeczy, do których przywykła Nombeko, i o których przeczytamy w tej nieco zakręconej powieści.
Jonas Jonasson daje kolejną lekcję historii najnowszej z przymrużeniem oka, przy okazji sprawiając, że wciągnięty w wir akcji czytelnik będzie się zaśmiewał do łez.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Recenzje na blogach:

soy-como-el-viento.blogspot.com Myśli i słowa wiatrem niesione: Jonas Jonasson "Analfabetka, która potrafiła liczyć" Bombowa historia

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Analfabetka, która potrafiła liczyć
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: