Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00309 004563 22928067 na godz. na dobę w sumie
Astropodróże Ariela (trylogia) - ebook/epub
Astropodróże Ariela (trylogia) - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 512
Wydawca: Skrzat Język publikacji: polski
ISBN: 9788379150946 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> dla dzieci i młodzieży
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Pierwsza część fascynującej trylogii science fiction. 

Ariel to chłopiec z przyszłości, nieco przemądrzały uczeń szkoły astropilotów. Na co dzień porusza się plecakowym napędem lewitującym i lata kosmobusem na Księżyc, a jego ulubione przysmaki to moonburgery i space-cola. Nieoczekiwanie wraz z ojcem wyrusza na wyspę Guam, ponieważ załoga badająca dno Rowu Mariańskiego, której przewodniczy jego mama, w tajemniczych okolicznościach traci kontakt z bazą…

W drugiej części 'Astropodróży' spełnia się największe marzenie Ariela: wybrany spośród tysiąca kandydatów z całego świata bierze udział w wyprawie na Texaran – planetę odległą od Ziemi o 43 lata świetlne! Jest to możliwe dzięki skokowi w nadprzestrzeń, który okazuje się nieco… zaskakujący. Na Texaranie Ariel spotyka przedziwne istoty zwane murplami, poznaje historię tajemniczego zaginięcia większości załogi podczas wyprawy na Cremonę d i dowiaduje się, do czego pilotowi potrzebna jest… matematyka.

Trzecia i zarazem najbardziej niespodziewana astropodróż Ariela to podróż w czasie… do Polski z 2013 roku. Chłopiec poznaje swoich rówieśników z przeszłości, swoje miasto, po którym nie podróżuje ani jeden kosmobus, za to jeżdżą tramwaje i rowery, zajada się przysmakami, które nie mają nic wspólnego z chemicznym jedzeniem z przyszłości, i zyskuje nowych przyjaciół. Martwiąc się, jak wróci do swoich czasów, Ariel zaczyna rozumieć, jak ważni są dla niego rodzice i przyjaciele. Powrót chłopca na Księżyc będzie możliwy, ale niezwykle zaskakujący! 

To ostatnia część przygód astrokadeta Ariela.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Astropodróże Ariela (trylogia)
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: