Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00444 006553 20286941 na godz. na dobę w sumie
Autonomiczna jednostka rolnicza - ebook/pdf
Autonomiczna jednostka rolnicza - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 26
Wydawca: SELF-PUBLISHER Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-65953-88-9 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> fantastyka >> fikcja
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

  Ta wydana moja książeczka zawiera w sobie piosenkę-poemat: 'Autonomiczna jednostka rolnicza', jak również ciekawe, skomponowane zadania do tego utworu wraz z kluczem odpowiedzi, ułatwiające daleko pełne zrozumienie napisanego dzieła. Oprócz tego w tej wspaniałej książce znajduje się jeszcze dodatkowo poemat, o tytule: 'Poczęstunek z kobietą w towarzystwie autonomicznej jednostki rolniczej' - równie piękny, a także i rysunki. Spajającym tutaj wszystko motywem literackim okazuje się być inteligentna maszyna rolna, która potrafi się sama poruszać, bez konieczności nadzoru ludzkiego kierowcy. Umie ona między innymi podlewać - zraszać - rośliny zbożowe, sadownicze i warzywa, umie monitorować parametry środowiskowe i pozyskiwać jadalne części roślin - wykopując, ścinając i siekając. Istna wspaniałość z niej! I na stronach tej książki wyrażam się o niej bardzo pozytywnie, zachwalam tę wyobrażoną, przecudną, pożyteczną machinę gospodarską.
  Wynalazek: autonomiczne jednostki rolnicze będą być może za wiele lat niezmiernie popularne i powszechnie przez obywateli używane na polach. Jednak dziś nie są. Wyręczą one kiedyś rolników, ułatwią im prowadzenie rolniczej produkcji. Będą posiadały pewne, ściśle określone, funkcje, lecz nie będą potrafiły zupełnie, całkowicie wszystkiego. Ale nie będzie trzeba pracować w spiekocie słońca... Nie trzeba będzie samemu zraszać roślin, zbierać ich i rozrzucać nawozu sztucznego, bowiem czynności te gospodarskie wykonać będzie w stanie superwydajna bohaterka: autonomiczna jednostka rolnicza, która nie będzie stanowiła absolutnie zagrożenia dla nikogo, ani niczego, nie wyrządzi nikomu krzywdy, nie potnie nikogo, ani nie zmiażdży ręki. Dwa utwory tutaj obecne wypełnia właśnie pogodny, spokojny nastrój; nie pojawiają się żadne katastrofy, wypadki przy pracy, gdzie człowiek ucierpiałby jakkolwiek. A maszyna wykonuje czynności za pomocą technicznych elementów.
  Ja osobiście nigdy bym nie mógł być rolnikiem, nie chciałbym nigdy uprawiać tego zawodu. Są inne prace, które wyobrażałem sobie wykonywać. Mam okropną, uciążliwą alergię na pyłki traw. Ataki alergii zaczynają mi się , gdy jest ciepło na dworze, gdy kończy się maj i zaczyna czerwiec. Wtedy swędzą mnie bardzo oczy, kicham... Zaś z nosa wydostaje się wodnista, przykra wydzielina. Ja nigdy bym nie mógł mieć gospodarstwa, gdzie rosłyby zboża. Zresztą, nie ciekawi mnie wcale uprawa flory zbożowej. Z drugiej jednak strony, chciałbym mieć w swoim własnym, rozległym ogrodzie mnóstwo drzew owocowych: choćby czereśni, jabłoni i śliw, chciałbym mieć rozległe pola rosnących warzyw - to marzenie na pewno uda mi się spełnić, mam nadzieję. Preferuję takie właśnie rośliny, a nie przepadam za ozdobnymi, których nie można pożreć. Żywiłbym się chętnie płodami z własnej ziemi, mógłbym robić choćby smakowite koktajle, używając technicznego środka: taniego blendera.
  Z całego serca zapraszam do lektury mojej wydanej oraz mądrej książeczki.

                  Patryk Daniel Garkowski, 21.02.2021

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Autonomiczna jednostka rolnicza
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: