Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00219 003824 24090831 na godz. na dobę w sumie
Bądź moim Bogiem - ebook/epub
Bądź moim Bogiem - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 208
Wydawca: Prószyński Media Język publikacji: polski
ISBN: 9788381234184 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> obyczajowe
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Na nowo do odkrycia paryskie spotkanie z Wierą Gran.

Młody warszawski dziennikarz przypadkowo w metrze spotyka żonę zmarłego poety Borysa. Kobieta zniknęła 30 lat temu i od tamtej pory słuch po niej zaginął. Aby zrozumieć, co się stało, postanawia ją odszukać, ale nie może nawet przypuszczać, że to jedno spotkanie zmieni w jego życiu wszystko i zaprowadzi go do żydowskiej śpiewaczki Wiery Gran.

W tej literackiej konwencji Remigiusz Grzela z właściwą sobie dyskrecją próbuje ocalić relację ze spotkania z Wierą Gran, w ostatnich latach jej życia. Pytając przy tym o prawdę o nas samych w zderzeniu z biografiami innych.

Remigiusz Grzela – urodzony w Starogardzie Gdańskim dziennikarz, pisarz, dramaturg. Autor zbiorów rozmów 'Rozum spokorniał', 'Hotel Europa', 'Wolne', 'Obecność', wywiadów-rzek 'Marian Kociniak. Spełniony', 'Było, więc minęło. Joanna Penson – dziewczyna z Ravensbrück, kobieta Solidarności, lekarka Wałęsy', 'To, co najważniejsze. Irena Jun i Stanisław Brudny', książek reporterskich 'Bagaże Franza K. czyli Podróż, której nigdy nie było' i 'Wybór Ireny' (o łączniczce ŻOB-u Irenie Gelblum, która stała się włoską poetką Ireną Conti) a także powieści 'Bądź moim Bogiem' i 'Złodzieje koni'. Barbara Krafftówna grała w jego monodramie 'Błękitny diabeł' i komedii 'Oczy Brigitte Bardot' (z Marianem Kociniakiem).

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Bądź moim Bogiem
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: