Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
01378 016158 23563306 na godz. na dobę w sumie
Bajki klasyczne - ebook/pdf
Bajki klasyczne - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 97
Wydawca: SBM Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-7845-833-3 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> dla dzieci i młodzieży
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

'Bajki klasyczne' to pięknie wydane zbiory najbardziej znanych baśni dla dzieci. Kunsztowne ilustracje sprawiają, że książki będą wspaniałym prezentem dla najmłodszych.

Znane od pokoleń opowieści są nieocenioną skarbnicą mądrości. Znajdziesz tu między innymi Kopciuszka, Czerwonego Kapturka czy Śpiącą Królewnę.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Bajki klasyczne Bajki klasyczne Calineczka Dawno, dawno temu żyła pewna wdowa, która bardzo pragnęła mieć córeczkę. Poszła więc po radę do starej wróżki, a ta dała jej maleńkie zia­ renko. Z ziarenka wyrósł tulipan, na jego dnie zaś siedziała sobie śliczna maleńka dziewczynka. – Jesteś moją córeczką – zawołała wdowa i nazwała dziewczynkę Calineczką. 5 Dała jej tak na imię dlatego, że dziew­ czynka miała tylko cal wzrostu. Calineczka za­ mieszkała wśród kwiatów na oknie. Codziennie cieszyła się ciepłem słońca. Wieczorem zaś zasypiała w łupince orzecha. Pewnego dnia, gdy okno było otwarte, weszła z ogrodu brzydka ropucha. – Jaka śliczna dziewczynka – powie­ działa ropucha. – Będzie doskonałą żoną dla mojego syna. Ropucha porwała Calineczkę. Gdy dziewczynka się obudziła, zobaczyła, że jest uwięziona na liściu lilii wodnej, pływa­ jącym po stawie. Dziewczynka usłyszała rozmowę ro­ puchy z jej synem i zaczęła płakać. Nie chciała być niczyją żoną. 6 Małym rybkom zrobiło się żal Cali­ neczki, przegryzły więc łodygę lilii i popro­ wadziły liść tam, gdzie ropucha nie mogła już dziewczynki odnaleźć. Calineczka pły­ nęła jakiś czas z prądem wody. Po pewnym czasie nurt rzeki stał się niespokojny i Calineczka obawiała się, że liść może zatonąć. Dziewczynka była bar­ dzo przestraszona. Na szczęście obok niej płynęła duża ryba i dodawała jej otuchy. 7 – Nie martw się, złapię cię, jeśli spadniesz z listka – krzy­ czała wesoło. Calineczka była jednak tak przera­ żona, że w ogóle nie słuchała, co mówi do niej rybka. W końcu listek wpłynął na spokojniej­ sze wody. Nagle obok Calineczki przysiadł kolorowy motyl. Nic nie mówił, ale dziew­ czynka od razu go polubiła. Wzięła więc kawałek sznurka i podała jego koniec mo­ tylowi, by uniósł ją ze sobą. Kiedy lecieli nad drzewami, zobaczył ich wielki chrabąszcz. Podleciał, bzycząc głośno, i porwał dziewczynkę do gniazda na gałęzi dębu. – Ona nie jest chrabąszczem – mówiły inne owady. 8 – No to co? – dziwił się chrabąszcz. Karmił Calineczkę słodkim nektarem i cieszył się jej obecnością. Przez całe lato Calineczka mieszkała z chrabąszczem, ale kiedy nadeszła jesień, dziewczynka zdecy­ dowała się od niego uciec. Calineczka wędrowała przez lasy i pola, aż spadł pierwszy śnieg. Usiadła wtedy skulona pod muchomorkiem. 9
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Bajki klasyczne
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: