Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00042 017680 24172945 na godz. na dobę w sumie
Banda Michałka powraca - ebook/epub
Banda Michałka powraca - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 256
Wydawca: Prószyński Media Język publikacji: polski
ISBN: 9788381234290 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> dla dzieci i młodzieży
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

W 2013 roku 'Banda Michałka' podbiła serca młodych czytelników. Czytały ją na antenie radiowej Trójki Maria Peszek i Maria Seweryn. Dzieci – pierwowzory postaci – udzielały wywiadów. Ich przygody opowiadano jako znakomite anegdoty. A dziś – BANDA MICHAŁKA POWRACA! 

Krótkie, skrzące się dowcipem, świetnie oddające współczesne realia opowiadania w stylu 'miało być dobrze, a wyszło jak zawsze'. Walentynki i związane z nimi miłosne podchody! Nocne polowanie na Minotaura! Kosmiczne fotografie dla NASA! Uchodźcy w szałasie! Żałosne skutki pogadanek, czyli banda na tropie Pedobera! Własna agencja detektywistyczna kontra złodzieje perfum! Oczy Róży i spotkanie z Błotnym Misiem…

A w tle stara warszawska kamienica w sercu Żoliborza i jej barwni mieszkańcy, kochająca się rodzina Michałka, szkoła z jej nietuzinkową dyrekcją (gotową nawet wystartować w szkolnym konkursie talentów). A w rolach głównych oczywiście – Michałek i jego przyjaciele!

Ewa Karwan-Jastrzębska - pisarka, scenarzystka i dziennikarka - debiutowała w 1993 roku filozoficzną baśnią o Misiu Fantazym. Ma w swoim dorobku kilkanaście powieści dla dzieci i młodzieży. Wśród cieszących się powodzeniem tytułów są między innymi: 'Duchy w teatrze' i 'Hermes 9:10', 'Sobowtór', seria 'Agata z placu Słonecznego' oraz 'Banda Michałka'. Jest też współautorką dwóch tomów opowiadań o przygodach Bolka i Lolka.

Stworzyła serię powieści sensacyjno-przygodowych 'Wyjątkowi' (tom I 'Misja Feniks', tom II 'Misja Xibalba'), utrzymaną w klimacie książek Dana Browna i filmów o słynnym Indianie Jonesie. 

Razem z mężem Markiem zawiązała spółkę autorską, czego owocem był cykl książek o czarodziejkach Witch i literacki eksperyment w postaci pierwszej polskiej powieści transmedialnej Kaktus w sercu, na licencji TVN.

Jest warszawianką, absolwentką UW, ale dzieciństwo spędziła w Afryce, która wielokrotnie powraca w jej twórczości dla dzieci.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Banda Michałka powraca
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: