Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00150 002307 20663039 na godz. na dobę w sumie
Basiny ogródek - ebook/pdf
Basiny ogródek - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 21
Wydawca: Goneta Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-63783-15-0 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> poezja
Porównaj ceny (książka, ebook (-8%), audiobook).

Wierszyki dla dzieci są zawsze niezwykle wdzięczne. Zwłaszcza, gdy tak, jak autorka „Basinego ogródka” skupiła się na mikroświecie w obrębie jednego ogródka. Siedząc sobie z noskiem przylepionym do szyby, można obserwować zewnętrzny świat i dojrzeć wszystkie te stworzenia i zdarzenia, o jakich pisze Autorka niniejszych wierszyków dla milusińskich. Rymowanki łatwe do powtarzania samemu i chórem. Można zapamiętać je, patrząc na kotka, kózkę, czy krówkę, bawiąc się przy tym miło.

 

Zawartość tego swoistego tomiku zamyka się klamerką okresu jednego roku. Zaczynamy wiosną, a kończymy zimą. Tak właśnie toczy się ten nasz świat i nieważne, czy to tylko ogródek, czy cały świat. Najpierw wszystko rozkwita i wraca do życia, by pożegnać się bielą martwego sezonu. Ale przecież dzieci bardzo lubią nie tylko konika, krówkę, czy kotka, ale też uwielbiają zabawę na śniegu, zwłaszcza, jeśli wita ich za oknem bałwanek.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

O małym czytelniku Siedzi w ogrodzie ludzik. Czytanie go nie nudzi. Całe godziny czyta. To przyjemność czytelnika. Siedzi w ogrodzie ludzik. Czyta, zachwyca, kusi. Czyta o dobrym czasie, bo na książeczkach zna się. Siedzi w ogrodzie ludzik, nie spieszy się, nie marudzi. I nigdy się nie leni, bo wierzy, że wszystkich zmieni. Pory roku Przyszła do nas wiosna soczysto zielona, przyleciały ptaki z oddalonych krajów. Po niej przyszło lato wielokolorowe, zbudowało zamki na piaszczystej plaży. Wreszcie pani jesień brązowo-czerwona nazbierała w sadzie owocowe plony. W końcu sroga zima niebiesko-srebrzysta rozrzuciła śnieżek w ogródeczku Basi. Co tu dużo mówić, milusińscy moi, dobrze, że nasz roczek w czterech porach cały.
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Basiny ogródek
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: