Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00166 005435 20267995 na godz. na dobę w sumie
Bezpieczeństwo militarne Islamskiej Republiki Iranu w kontekście polityki międzynarodowej  - ebook/pdf
Bezpieczeństwo militarne Islamskiej Republiki Iranu w kontekście polityki międzynarodowej - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 84
Wydawca: Self Publishing Język publikacji: polski
ISBN: 9781311650634 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> naukowe i akademickie
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Dotychczasowe działania Islamskiej Republiki Iranu niewątpliwie stanowią problematykę, której reperkusje mogą pociągnąć za sobą międzynarodowe konsekwencje. Pomimo podejmowanych działań, które miałyby ustabilizować sytuację na Bliskim Wschodzie, kwestia unifikacji interesów Iranu oraz pozostałych państw nadal znajduje się poza zasięgiem osiągnięcia kompromisu. Niemniej jednak, polityki bezpieczeństwa militarnego Iranu nie należy rozpatrywać w aspekcie bezpośredniego zagrożenia wobec Zachodu, ale specyfiki sfery polityczno-socjalnej, która charakteryzuje pozornie agresywne podejście względem prowadzenia dyplomacji zagranicznej wobec innych państw na tle stosunków międzynarodowych.

W niniejszej pracy podjęto próbę identyfikacji specyfiki bezpieczeństwa militarnego Islamskiej Republiki Iranu. Scharakteryzowano także elementy wpływające na kierunek działań podejmowanych kontekście zapewnienia bezpieczeństwa państwa i wzrostu jego pozycji, siły i prestiżu na arenie międzynarodowej wraz z próbą wskazania wpływu, jaki wywiera polityka Iranu przede wszystkim na państwa obejmujące region Bliskiego Wschodu.

Niezwykle istotnym okazało się przybliżenie obowiązującej strategii bezpieczeństwa narodowego oraz scharakteryzowanie potencjału militarnego, w kontekście rzeczywistych interesów Republiki Iranu. Ponadto, dużą wagę przywiązano do rygoryzmu religijnej poprawności, który w znacznym stopniu wpływa na współczesną postawę i relacje międzypaństwowe Iranu w aspekcie kulturowo-cywilizacyjnego pluralizmu.  W pracy uwzględniono zmieniające się realia, przedstawiając możliwe prognozy dalszego rozwoju stosunków międzynarodowych oraz ich dynamiki, włączając w to wszelkie reperkusje związane z negatywnym rozwiązaniem współczesnych sporów.

Za pomocą krytyki literatury badanego tematu wskazuje się, że podjęta problematyka była przedmiotem wcześniejszych analiz, ale poddawana została badaniom zagadnień, które dotyczyły wyłącznie wybranych obszarów, prezentując tym samym częściowy obraz podniesionej tematyki. Uzyskane wyniki badań mogą zostać wykorzystane w praktyce stanowiąc podstawy do bardziej szczegółowych analiz dotyczących bezpieczeństwa międzynarodowego Bliskiego Wschodu toteż w pracy podjęto szereg analiz, które miały na celu znalezienie źródeł społeczno-politycznych uwarunkowań wpływających na funkcjonowanie i rozwój bezpieczeństwa militarnego Iranu, w rezultacie czego, możliwe było wyjaśnienie rzeczywistych aspiracji politycznych tego państwa w aspekcie bezpieczeństwa międzynarodowego.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Bezpieczeństwo militarne Islamskiej Republiki Iranu w kontekście polityki międzynarodowej
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: