Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00017 003288 20998118 na godz. na dobę w sumie
Biała Reduta. Tom 1 - ebook/epub
Biała Reduta. Tom 1 - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Fabryka Słów Język publikacji: polski
ISBN: 9788379640195 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> fantastyka >> hard science fiction
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Cztery różne światy, odmienne społeczności – jedna wojna. Powieść, która otwiera nowe uniwersum „Ostatnia Rzeczpospolita”.

Wszechogarniające Zło, by zapanować nad światem, nie cofnie się przed niczym. Stale rodzi się i odnawia z większą siłą w mrocznych przestrzeniach Gehenny. Zarówno w Warszawie, jak i na Zachodnich Kresach Rzeczpospolitej, a także w zagrożonej kolonii na Marsie trwa nieustanne śledztwo i rozpaczliwa próba zbudowania powłoki ochronnej z pomocą zaklęć.

„Scenografie może zmieniać pod dowolne atrakcyjne konwencje, ale Kołodziejczak nie wymieni sobie mózgu: mimo elfów, balrogów i podniesionych do magicznej potęgi patriotycznych sentymentów, pod powierzchnią świata «Ostatniej Rzeczpospolitej» nadal pracuje oldskulowy generator superlogicznych koncepcji, który mógłby napędzić wydział fizyki teoretycznej i antologię hard SF” – Jacek Dukaj

„Mariaż prawdziwego fantasy z solidnym SF udaje się niewielu. Kołodziejczak jest w tym mistrzem. Wstrząsająca wizja, epicka i jedyna w swoim rodzaju” – Jarosław Grzędowicz

„Cykl Kołodziejczaka to niezwykła, autorska mieszanka. Rozmach i bogactwo jego wizji kojarzy się z «Hyperionem» Simmonsa, w nazewnictwie odwołuje się do Tolkiena, a całość osadza głęboko w polskiej tradycji religijnej i patriotycznej. Wrogiem zaś są totalitaryzmy – zarówno czarne jak czerwone – które w jego powieściach mają dosłownie demoniczną naturę” – Jerzy Rzymowski, „Nowa Fantastyka”

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Biała Reduta. Tom 1
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: