Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00146 002191 22766096 na godz. na dobę w sumie
Bliskie kraje - ebook/epub
Bliskie kraje - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Marginesy Język publikacji: polski
ISBN: 978-836-528-259-0 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> literatura piękna
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Dwadzieścia dwa opowiadania o inności, obcości i niezwykłych spotkaniach. Mocna, hipnotyzująca proza, która jest wyznaniem wiary w piękno i moc literatury w świecie wyniszczonym przez wojny i kryzys ekologiczny.

Pewna kobieta zakłada nielegalny ogród na ostatnim piętrze warszawskiego bloku. Pewien mężczyzna składa 1156 żurawi origami i niechcący ratuje komuś życie. Pewna dziewczynka martwi się, że wyrażając egoistyczne życzenie, popełniła grzech przeciwko grawitacji. Punkowa poetka zostaje gwiazdą serialu telewizyjnego, a sekretarka zmarłego pisarza wchłania jego tożsamość jak rozgwiazda ciało swojej ofiary.
Pamięć odsłania warstwy krajobrazów, do których nie da się już wrócić, chociaż to one nas zbudowały. Świat przyrody przenika się z ludzkim światem, a mimo to pozostaje dziki, wywołując zachwyt i grozę. W drugim człowieku otwiera się otchłań, niepokojąca, ale i znajoma. Inni są tuż obok nas i zarazem nieskończenie daleko.
„Bliskie kraje” Julii Fiedorczuk to wyznanie wiary w piękno i w moc literatury w świecie, który jest prawie stracony. Opowiada o relacjach między istotami ludzkimi a zwierzętami, krajobrazami, ziemią i przedmiotami. Piękna, zmysłowa proza.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Bliskie kraje
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: