Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00256 004094 21517273 na godz. na dobę w sumie
Blondie$ - ebook/epub
Blondie$ - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Wydawnictwo Papierowy Motyl Język publikacji: polski
ISBN: 978-836-222-218-6 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> obyczajowe >> nowele
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Opowieść o beztroskich podróżach dwóch Polek, którym udało się wyrwać z szarej rzeczywistości PRL-u. Pełna niesamowitych przygód, ciekawych ludzi i egzotyki.

Dorota, nauczycielka muzyki w jednej z krakowskich szkół podstawowych, dziś szczęśliwa 45-latka, wspomina swoje szalone wyjazdy zagraniczne, jakie dwadzieścia lat wcześniej odbywała wraz z najbliższą przyjaciółką – Danutą. Obie kobiety podróżowały po świecie w celach zarobkowych, grając „do kotleta” w ekskluzywnych hotelach. Czytelnik przenosi się wraz z nimi do Norwegii, na Węgry, do Jordanii oraz Tunezji. Zabawne i zaskakujące przygody tych farbowanych blondyn („Jak do Afryki to tylko blondynki...”) często wynikały z nieporozumień powstałych na styku różnych kultur. Wspomnienia z wojaży obu zwariowanych artystek czyta się jednym tchem.
„Blondie$” to także szalona wyprawa do Polski sprzed dwóch dekad: czasu Peweksów, bonów i dolarów czarnorynkowych, pierwszych prywatnych sklepów i agencji artystycznych, pustych półek sklepowych oraz niekończących się wypraw obu pań w poszukiwaniu odpowiednich materiałów na „szaty estradowe”...

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Blondie$
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: