Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00244 005586 21340464 na godz. na dobę w sumie
Bocian i Lola - ebook/epub
Bocian i Lola - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 200
Wydawca: Czarne Język publikacji: polski
ISBN: 9788375366556 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> obyczajowe
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

'Bocian i Lola' to opowieść o halucynacyjnej wędrówce przez rzeczywistość, o której do końca nie wiemy, czy istnieje naprawdę. Na to pytanie odpowiedzieć może tylko tajemnicza Lola, obsesyjnie poszukiwana przez bohatera. Nic tu nie jest oczywiste, nic nie jest ostateczne. Światy zmieniają swój stan skupienia, rzeczywistości przenikają się i przechodzą jedna w drugą, prawda miesza się z fikcją, literatura z życiem. A przecież nie dość na tym – w powieści Nahacza znajdujemy też wspaniałe opisy świątyń współczesnego miejskiego człowieka: Klubu, Stadionu Dziesięciolecia, Centrum Handlowego. I przejmującą opowieść o tragedii pewnego narodu. I – specjalnie dla wyrafinowanych wielbicieli pastiszów – przednią zabawę w 'światy wymyślone przez innych'.

'Czym są zmieniacze czasu? Czy Lola istnieje naprawdę? Czy halucynacje wreszcie się skończą? A może koniec świata jednak nastąpił? Narrator ma ciężki orzech do zgryzienia. Nie tylko musi odpowiedzieć sobie na te wszystkie pytania - musi też odbyć podróż, którą najwyraźniej ktoś wymyślił za niego. Raz, dwa, trzy wrzucasz ty!'

Mirosław Nahacz

'Trzecia książka Mirosława Nahacza jest opisem metafizycznej pogoni za umykającą, rozpływającą się i rozpadającą rzeczywistością. Bohater, nieustannie wyrzucany poza jej obręb, usiłuje odnaleźć drogę powrotu. Nad tą opowieścią unosi się opar apokalipsy, katastrofy ostatecznej na wszystkich poziomach, od świata przejawionego do struktur świadomości bohatera. Wszystko to podane prozą zawiesistą, gęstą od obrazów i emocji. Tajemnica tej historii wsącza się do umysłu czytelnika jak psychodeliczne jady, kusi i rozbudza imaginację. To dobrej próby zbeletryzowana filozofia transcendentalna'.

Kazimierz Bolesław Malinowski

'Nahacz napisał książkę, którą zasłużył sobie na miano `polskiego` Burroughsa'.

Jarosław Lipszyc, 'Exklusiv'

'`Bocian i Lola` opowiada o nierealności świata, który tylko z pozoru wydaje się autentyczny'.

Jakub Beczek, 'Gazeta Wyborcza'

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Bocian i Lola
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: