Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00095 005337 21532310 na godz. na dobę w sumie
Cesaria Evora - ebook/epub
Cesaria Evora - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Marginesy Język publikacji: polski
ISBN: 978-836-470-067-5 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> biografie >> muzyka
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Okraszona niepublikowanymi zdjęciami opowieść o przyjaźni, bólu istnienia i potrzebie miłości. O kobiecie, która boso podbiła muzyczny świat i stała się legendą, a mówiła „jestem po prostu Cesária”.

Cesária Évora (1941–2011) – „Bosonoga Diva” z Wysp Zielonego Przylądka, jedyna i niepowtarzalna, zdobywczyni Grammy w 2003 roku, uznana za muzyczne odkrycie lat dziewięćdziesiątych – w oczach polskiej miłośniczki jej talentu i bliskiej znajomej. Cesária, jakiej nie znacie – w szczerej, w otwartej opowieści o jej fascynującym, niełatwym życiu.
Nie robiła nic, by zjednać sobie publiczność, prasę i krytyków, a i tak uwodziła wszystkich. Jej wejściu na scenę towarzyszył szczególny dreszcz emocji, a otoczony nimbem tajemniczości i egzotyki image tworzyli nie specjaliści od marketingu, a naturalność, autentyzm i charyzma godna wielkich amerykańskich dam jazzu i bluesa.
Do historii muzyki wniosła spleen nostalgicznych morn i żywiołowość colader rodem z zapomnianych przez Boga i ludzi Wysp Zielonego Przylądka. Nie zmieniły jej ani sława, ani pieniądze, ani Grammy. Pozostała zwyczajną afrykańską kobietą z niezwyczajnym głosem i talentem; upartą, niekonwencjonalną i charyzmatyczną.
Biografia? A kto nie lubi bajki o Kopciuszku? Wspomnienia? Skrzętnie gromadzone przez dziesięć lat prywatnych spotkań z Évorą w czterech stronach świata wymykają się autorce jakby niechcący, przez co opowieść nabiera barw, nerwu i autentyzmu, tworząc swoisty, niepowtarzalny portret jednej z największych artystek w historii world music.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Cesaria Evora
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: