Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00040 004895 22934784 na godz. na dobę w sumie
Ciałem rozumiem - ebook/epub
Ciałem rozumiem - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Świat Książki Język publikacji: polski
ISBN: 9788380312135 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> obyczajowe
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Dwie nowele o zdradzie i zazdrości. Kolejna śmiała kreacja jednego z najważniejszych pisarzy izraelskich. „Grosman błyszczy talentem. Jego opisy emanują erotyzmem, oszałamiają i odurzają.”

W pierwszej noweli niemłody już Szaul przeżywa romans swojej żony Eliszewy z innym mężczyzną. Szaul zazdrości, lecz, co zaskakujące, jest w obojgu zakochany, nie może się im oprzeć. Przeżywa ową historię codziennie w samotności i dopiero po dziesięciu latach decyduje się podzielić nią ze swoją bratową Esti. W drugiej noweli kobieta o imieniu Rotem nie potrafi sobie poradzić z problemem trudnych stosunków z matką, Nili, które przez całe życie stanowiły źródło jej cierpienia. Czytając swoje opowiadanie umierającej matce, próbuje rozwikłać tajemnicę relacji, która narodziła się osiemnaście lat temu pomiędzy Nili a pewnym chłopcem.

„Opisy Grosmana emanują erotyzmem, oszałamiają, odurzają. Autor pisze o małżeństwie i pożądaniu, zazdrości i macierzyństwie, lojalności i zdradzie, kreśląc jednocześnie obraz tęsknot i niepokojów dręczących jego naród” – Tova Mirvis, „The New York Times Book Review”

„Grosman błyszczy talentem, jego styl jest przejmująco sensualny, a humor szelmowski. «Ciałem rozumiem» powinno mu zaskarbić rzesze nowych czytelników” – „The Washington Post”

„Dzieło Grosmana rozbrzmiewa czytelnikowi w sercu i umyśle jeszcze długo po przeczytaniu ostatniego słowa” – „The Oprah Magazine”

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Ciałem rozumiem
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: