Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00267 008951 23364589 na godz. na dobę w sumie
Cień eunucha  - ebook/epub 2R
Cień eunucha - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 496
Wydawca: Marginesy Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-65282-61-3 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> obyczajowe
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

„Dlaczego tak łatwo przegapiamy nieliczne, naprawdę ważne momenty w życiu? – pyta Cabré. Proszę nie przegapić tej naprawdę mądrej powieści!„ – Michał Nogaś, Program 3 Polskiego Radia

Ta miła kolacja miała być dla Miquela szansą na oderwanie się od czarnych myśli po pogrzebie przyjaciela, a tymczasem wszystko – potrawy, obsługa, goście, a przede wszystkim niefortunnie wybrany lokal – sprzysięgło się, by wieczór stał się koszmarem. W modnej restauracji, do której został zaproszony, mieścił się niegdyś jego dom rodzinny. I choć Miquel stara się o tym nie myśleć, duchy przeszłości wychodzą ze wszystkich zakamarków. 

Mężczyzna staje przed trybunałem pamięci. Mierzy się z dwustuletnią historią rodziny, skandalem w tle, swoimi czynami z czasów, gdy walczył w partyzantce miejskiej, i rozlicza powojenną Hiszpanię – a także siebie – z doznanych krzywd, popełnionych błędów i niespełnionych miłości. 

Tutaj, podobnie jak w Wyznaję, znaczącą rolę gra muzyka. Wokół niej kręci się życie bohaterów, ona nadaje ton zdaniom. Także z tego powodu Jaume Cabré uważa Cień eunucha za jedną ze swoich najbardziej udanych powieści. 

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Recenzje na blogach:

soy-como-el-viento.blogspot.com AnnRK: Myśli i słowa wiatrem niesione: Jaume Cabré "Cień eunucha" Przegrałem własne życie...
www.owcazksiazka.pl Cień eunucha - Jaume Cabré | Wełniaste Podejście do Literatury, czyli Owca z Książką

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Cień eunucha
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: