Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00208 003644 21344240 na godz. na dobę w sumie
Czy Bóg Abrahama jest  Bogiem Islamu? - ebook/pdf
Czy Bóg Abrahama jest Bogiem Islamu? - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 72
Wydawca: SELF-PUBLISHER Język publikacji: polski
ISBN: 9788378535744 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> religia i rozwój duchowy >> religia
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Powszechnie przyjmuje się opinię, że Islam jest trzecią religią monoteistyczną wywodzącą się od Abrahama. Pierwsza to judaizm, druga to chrześcijaństwo, a trzecia to islamizm, który powstał w 622 roku. Wiemy, że jego założycielem jest Mohammed ale to jeszcze nie wystarcza, by uznać, że źródłem tej religii jest Bóg Abrahama.

Niniejsza książka stawia problem pochodzenia Islamu i próbuje odpowiedzieć na pytanie, które jest jednocześnie tytułem tej książki: «Czy Bóg Abrahama jest Bogiem Islamu?»

Analizując judaizm, nie mamy wątpliwości co do jego pochodzenia, podobnie jest z chrześcijaństwem. Obie swoje korzenie mają w Abrahamie, co oznacza, że również i w Biblii. Zgodnie z przesłaniem biblijnym, chrześcijaństwo jest wypełnieniem obietnic danych Wybranemu Narodowi przez proroków. W prosty sposób możemy powiedzieć, że Stary Testament jest obietnicą przyjścia Mesjasza, a Nowy Testament jest wypełnieniem tej obietnicy.

W tej perspektywie istnienia dwóch religii monoteistycznych, z których pierwsza z nich jest obietnicą a druga jest jej wypełnieniem wydaje się, że istnienie trzeciej religii Abrahamowej nie ma najmniejszego sensu.

Jaki sens miałoby stworzenie kolejnej religii monoteistycznej, gdy Bóg w pełni objawił się w Chrystusie? Odpowiedź jest prosta. Z tego punktu widzenia, myśląc logicznie zgodnie z obietnicą biblijną, nowa religia monoteistyczna nie ma sensu, ponieważ nie wprowadza niczego postępowego w pełnię Objawienia Bożego, które dokonało się w Jezusie Chrystusie, jest raczej regresem niż progresem w Historii Zbawienia.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Czy Bóg Abrahama jest Bogiem Islamu?
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: