Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00038 002807 21538105 na godz. na dobę w sumie
Demokracja w okowach totarientalności - ebook/pdf
Demokracja w okowach totarientalności - ebook/pdf
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe Scholar Język publikacji: polski
ISBN: 978-837-383-509-2 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> naukowe i akademickie >> nauki interdyscyplinarne
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Poparta badaniami naukowymi wizja przyszłości zdominowanej przez sprawne i zamknięte systemy zorientowane na ekspansję, dla których e-cywilizacja stanowi nowe środowisko naturalne.

Czy dzisiaj – gdy kolejne odsłony totalności mamy już za sobą – zwycięska demokracja nie jest zagrożona? Autor kreśli scenariusz przyszłości zdominowanej przez sprawne i zamknięte systemy zorientowane na ekspansję, dla których e-cywilizacja stanowi nowe środowisko naturalne. Proces ten wymusza redefinicję sfery polityczności, obywatelstwa, lojalności, wreszcie totalności po to, by demokracja nie była instrumentalnie zracjonalizowanym algorytmem skuteczności formalnej – to ona jest teraz dla samej siebie największym zagrożeniem.

„Autor (…) zmusza czytelnika do zaakceptowania (…) niesłychanie skomplikowanego procesu – załamywania się starego porządku politycznego przy jednoczesnym powstawaniu całkowicie nowego, charakteryzującego się nie tylko nieustalonymi wektorami rozwoju, ale też kreacją nowych struktur o odmiennych od dotychczasowych mechanizmach funkcjonowania”.

Z recenzji prof. Romana Beckera„Książka powinna zostać zauważona i wywołać dyskusje, gdyż poruszone w niej problemy są ważne dla wielu dyscyplin, m.in. socjologii, filozofii, prawa, politologii, antropologii kulturowej, psychologii społecznej”.

Z recenzji profesora Jacka Sobczaka„Polityka tutaj samoogranicza siebie i swoją racjonalność radykalnie i bezpowrotnie, kiedy e-środowisko (…) wyznacza własne (…) i nienegocjowalne reguły implementacji zasad deliberatywnej demokracji”.

„Z recenzji dr hab. Grażyny Woronieckiej, prof. UW

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Demokracja w okowach totarientalności
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: