Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00029 002402 20853865 na godz. na dobę w sumie
Dobre wieści o złym zachowaniu. Dlaczego dzieci są mniej zdyscyplinowane niż kiedyś i jak możemy sobie z tym poradzić? - ebook/epub
Dobre wieści o złym zachowaniu. Dlaczego dzieci są mniej zdyscyplinowane niż kiedyś i jak możemy sobie z tym poradzić? - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 284
Wydawca: Wydawnictwo Linia Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-63000-07-3 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> poradniki >> życie rodzinne
Porównaj ceny (książka, ebook (-17%), audiobook).

Co się stało z naszymi dziećmi, że nas nie słuchają, że nie są zdyscyplinowane i nie stosują się do norm i zasad? Rodzice są przekonani, że wychowują dzieci jak najlepiej, sprawują nad nimi jak najlepszą opiekę i kontrolę, a tymczasem, wygląda na to, że bezskutecznie. A może to podejście rodziców prowadzi do tego, że dzieci nie uczą się odpowiedzialności, niezależności i podejmowania decyzji.

Katherine Reynolds Lewis próbuje znaleźć odpowiedź na te i inne pytania w najnowszych badaniach i odkryciach z dziedziny neuronauk oraz psychologii. Lewis stara się pokazać, że kryzys w zachowaniach dzieci i młodzieży jest związany z naszym podejściem do dzieci - nadopiekuńczością, ciągłą kontrolą, brakiem zaufania i strachem. Chronimy dzieci przed porażkami i popełnianiem błędów, a w efekcie prowadzi to do wychowania osób niezdolnych do radzenia sobie w dorosłym życiu.

Fragment

Dzisiejsi rodzice z klasy średniej nie widzą w swoich dzieciach osób potrzebnych do pracy w gospodarstwie domowym, na farmie czy w rodzinnym biznesie. Postrzegają je raczej jako posiadaczy rozlicznych talentów, które wymagają właściwej pielęgnacji. Dzieci odbierają podświadomie komunikat, że ich wartość zależy od osiągnięć w rozmaitych dziedzinach. A o sukcesy nie jest łatwo.

Jeśli w najbliższej okolicy są setki utalentowanych dzieci grających w szkolnej lidze piłki nożnej, szanse na to, że będzie się najlepszym, są dużo mniejsze. Jeśli wystarczy kliknąć myszą, żeby zobaczyć na YouTube siedmioletniego wirtuoza fortepianu, jaki sens mają mozolne ćwiczenie gam? Zawsze znajdzie się ktoś inteligentniejszy, szybszy, zdolniejszy. I dzieci mają oczywiście tego świadomość.

O autorce:

Katherine Reynolds Lewis: 

Dziennikarka i autorka pisząca na temat wychowywania i edukacji dzieci, zdrowia psychicznego, ale także nowych technologii, przedsiębiorczości, zmian na rynku pracy. Jest często zapraszana do różnych stacji telewizyjnych i radiowych oraz internetowych platform, takich jak CNN, NPR, Bloomberg TV, PBS, WTOP, HuffPost Live. Jej teksty ukazywały się w „The Atlantic”, „Fortune”, „Money”, „Mother Jones”, „The New York Times” i „Washington Post Magazine”. Od kilku lat prowadzi szkolenia dla rodziców w ramach programu Parent Encouragement Program. Mieszka w Washington DC z mężem i trzema córkami.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Pobierz darmowy fragment (epub)

Gdzie kupić całą publikację:

Dobre wieści o złym zachowaniu. Dlaczego dzieci są mniej zdyscyplinowane niż kiedyś i jak możemy sobie z tym poradzić?
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: