Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00116 005168 21761572 na godz. na dobę w sumie
Dotacje oświatowe. Udzielanie, rozliczanie, kontrola wykorzystania - ebook/pdf
Dotacje oświatowe. Udzielanie, rozliczanie, kontrola wykorzystania - ebook/pdf
Autor: , Liczba stron: 590
Wydawca: C. H. Beck Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-255-5768-3 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> prawo i podatki >> oświatowe
Porównaj ceny (książka, ebook (-5%), audiobook).

Stan prawny: październik 2013 r.

Udzielanie, rozliczanie oraz kontrola dotacji oświatowych od 1 września 2013 r.

Ustawa o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw wprowadziła szereg istotnych zmian. Począwszy od 1 września 2013 r. na dofinansowanie zadań w zakresie wychowania przedszkolnego gmina otrzyma dotację celową z budżetu państwa, ponadto wprowadzono możliwość odstąpienia, za zgodą organu wykonawczego JST, od terminu – 30 września – do podania planowanej liczby uczniów i przekazywania dotacji przed rozpoczęciem następnego roku budżetowego. Część zmian zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2014 r. będzie to m.in.: rozszerzony zakres przeznaczenia dotacji oświatowej przez dotowane jednostki, zmiany w zakresie terminu przekazywania dotacji za grudzień oraz dodano możliwość przekazania jej na rachunek zespołu dotowanych szkół, przedszkoli i placówek. Ponadto wprowadza się możliwość dotowania niepublicznych przedszkoli w wysokości 100% wydatków bieżących ponoszonych w przedszkolach gminnych – od 1 września 2015 r., a za zgodą rady gminy – od 1 września 2014 r.

Publikacja szczegółowo omawia m.in. następujące zagadnienia:

Książka zawiera wzory dokumentów, orzecznictwo w przedmiocie opracowania oraz odpowiedzi na pytania.

„Książka: Dotacje oświatowe jest zbiorem komentarzy uwzględniającym aktualny stan prawny. Udziela odpowiedzi na większość istniejących obecnie problemów praktyki i orzecznictwa dotyczącego dotacji, jako takich i dotacji oświatowych. Jest pierwszą na rynku wydawniczym monografią poświęconą  dotacjom oświatowym.

Dla Czytelnika, który sięgnie po książkę nie będzie ulegało wątpliwości, że dotacje oświatowe są najtrudniejszymi do udzielania i rozliczania dotacjami w polskim systemie prawnym. Ma to przyczynę we wskazywanych w książce  brakach i błędach regulacji prawnej. Ich występowanie zagraża rozbieżnymi interpretacjami przepisów ze strony donatora i beneficjenta dotacji. Nie pomniejsza to walorów prawnych i praktycznych publikacji, jako poradnika dla donatorów i dla beneficjentów, a zarazem  jest cennym materiałem kierowanym do osób odpowiedzialnych za stan prawa finansowego de lege lata i za zmiany w prawie de lege ferenda”.

dr hab. prof. nadzw. Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie Krzysztof Surówka

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Dotacje oświatowe. Udzielanie, rozliczanie, kontrola wykorzystania
Autor:
,

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: