Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00162 010896 24108812 na godz. na dobę w sumie
Drezno - ebook/pdf
Drezno - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 150
Wydawca: SELF-PUBLISHER Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-957355-0-9 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> przewodniki >> europa
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

W e-przewodniku znajdują się istotne informacje dotyczące m.in. geografii i historii, bogaty materiał fotograficzny, szkic mapki z najważniejszymi zabytkami i atrakcjami przyrodniczymi oraz ich zwięzłe opisy. Działające OFFLINE hiperłącza pozwalają przenieść się z mapki bądź spisu treści na strony z opisem danego zabytku, miejsca, atrakcji, a po kliknięciu nagłówka powrócić do mapki. E-przewodnik offline w twoim smartfonie sprawi, że podczas zwiedzania dowiesz się więcej i zobaczysz więcej.

Drezno to stolica Saksonii, „niemiecka Florencja”, od XV w. rezydencja Wettinów, z bogatymi zbiorami sztuki zgromadzonymi głównie przez Augusta Mocnego i jego syna Fryderyka Augusta II (w Polsce August III). Zwinger jest najbardziej znanym zabytkiem miasta. W publikacji jest szkic mapki z obiektami wchodzącymi w jego skład i ich opis – są to m.in. Gemäldegalerie Alte Meister (Galeria Obrazów Dawnych Mistrzów), Rüstkammer (zbrojownia), Muzeum Porcelany, Kronentor (Brama Koronna), Salon Matematyczno-Fizyczny, Wallpavillon, Nymphenbad. Informacje dotyczą też wielu innych zabytków miasta.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Fürstenzug Na murze zewnętrznym Stallhof, przy Augustusstrasse, znajdu- je się Fürstenzug (Orszak książęcy) – mozaika z 25 tys. płytek z miśnieńskiej porcelany (każdą wykonano ręcznie). Fot. Krzysztof Pol 72 Fürstenzug Mozaika powstała w latach 1906–1907. Pierwotnie (w latach 1872–1876) dzieło zostało wykonane techniką sgraffito, auto- rem był Wilhelm Walther. To największa taka mozaika na świecie. Na ścianie o długości 101,90 m, wyso- kości 10,51 m (ponad 1000 m²) zostali przedstawieni Wettynowie – hrabiowie, książęta, królowie, w tym August II Mocny (z polskim herbem) i jego syn – a także naukowcy, artyści (m.in. Jo- hannes Schilling, Ernst Julius Hähnel, Ludwig Richter), rzemieślnicy, żołnie- rze, dzieci, chłopi, a na końcu orszaku sam autor. Mozaika w niewielkim stopniu została zniszczona podczas nalotu w 1945 r. Fot. Krzysztof Pol 73
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Drezno
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: