Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00016 011045 24121661 na godz. na dobę w sumie
Droga powrotna od choroby do zdrowia - ebook/epub
Droga powrotna od choroby do zdrowia - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Instytut Psychosyntezy Język publikacji: polski
ISBN: 978-836-342-831-0 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> praktyczna edukacja, samodoskonalenie, motywacja >> rozwój osobisty i zawodowy
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Książka pierwszej w Polsce specjalistki w dziedzinie psychosyntezy – w perspektywie osobistych doświadczeń autorki przedstawia drogę do uleczenia ciała i ducha.

Autorka, długoletni naukowiec w dziedzinie medycyny (immunologii i diagnostyki klinicznej), pierwsza w Polsce psychosyntetyczka (propagująca działania wywodzące się z psychoanalizy, których prekursorem był dr Roberto Assagiolego w początkach XX w.), dotknięta już w dzieciństwie różnymi problemami zdrowotnymi, postanowiła po latach mało skutecznych terapii sama zadbać o swoje zdrowie, docierając do przyczyn trapiących ją dolegliwości (definiowanych jako choroby z autoimmunoagresji.
Autorka z głębokim zrozumieniem i odwagą odsłania przed Czytelnikami swoją historię, zgłębiając jej wpływ na zdrowie i jakość życia. Jako długoletni społecznik i propagatorka „wychowania do zdrowia w rodzinie, szkole i świecie” oraz „edukacji o sobie” przenosi tę indywidualną perspektywę na rodzinę i społeczne skutki, wyciągając wnioski przydatne w budowania „modelu edukacji dla przyszłości”, aby po latach nie było konieczne korzystanie z przeróżnych terapii.

„Ten ogląd przebytej drogi umacniał mnie w momencie niewiedzy i zwątpienia, że ja wiem wszystko o sobie najlepiej i że tylko ja mogę wszystko połączyć w jedną całość. To stało się podstawowym argumentem za tym, że mogę dać sobie z tym radę, dotrzeć do przyczyn i je odkodować.
Wiedziałam już, czego chcę. To był najważniejszy dzień mego życia. Przejęłam stery mego okrętu, zwanego życiem i zdrowiem”.

Fragment jednego z rozdziałów książki

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Droga powrotna od choroby do zdrowia
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: