Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00186 002970 22422646 na godz. na dobę w sumie
Dwa lata wakacji. Tom 2 - ebook/pdf
Dwa lata wakacji. Tom 2 - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 281
Wydawca: Jamakasz Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-66980-31-0 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> dla dzieci i młodzieży >> młodzieżowe
Porównaj ceny (książka, ebook (-18%), audiobook).

Kiedy nadeszło lato, Robinsonowie rozpoczęli badania swojej posiadłości i wykorzystywania jej zasobów. Wkrótce rodzi się maleńka kolonia, która wydaje się harmonijnie rozwijać. To piękne porozumienie ulegnie degradacji, ponieważ pod koniec kadencji Gordona, wybór Brianta wywołuje rozłam: Doniphan, rozgoryczony, że nie został wybrany, opuszcza kolonię wraz z trzema rodakami, aby osiedlić się w innej części wyspy.

Rozstanie jest krótkotrwałe, gdyż przybycie łodzi z załogą buntowników pogodzi obie grupy w obliczu wspólnego niebezpieczeństwa. Dzieci wspomagane przez Evansa i Kate, więźniów zbiegłych z rąk bandytów, stawiają odważny opór i udaje im się zniszczyć agresorów.

Za pomocą łodzi wiosłowej opuszczą swoją małą republikę, która w rzeczywistości jest Wyspą Hanowerską, położoną zaledwie kilkadziesiąt mil od chilijskiego wybrzeża. Wyłowione przez parowiec w Cieśninie Magellana, uczniowie zostają przewiezieni do Auckland, ku wielkiej radości rodziców, którzy stracili nadzieję, że po dwóch latach nieobecności zobaczą je znowu żywe.

Seria wydawnicza Wydawnictwa JAMAKASZ 'Biblioteka Andrzeja' zawiera obecnie ponad 65 powieści Juliusza Verne'a i każdym miesiącem się rozrasta. Publikowane są w niej tłumaczenia utworów dotąd niewydanych, bądź takich, których przekład pochodzący z XIX lub XX wieku był niekompletny. Powoli wprowadzane są także utwory należące do kanonu twórczości wielkiego Francuza. Wszystkie wydania są nowymi tłumaczeniami i zostały wzbogacone o komplet ilustracji pochodzących z XIX-wiecznych wydań francuskich oraz o mnóstwo przypisów. Patronem serii jest Polskie Towarzystwo Juliusza Verne'a.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Dwa lata wakacji. Tom 2
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: