Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
01130 020548 23383332 na godz. na dobę w sumie
Edukacja finansowa i inkluzja bankowa w realizacji koncepcji Silver Economy  - ebook/pdf
Edukacja finansowa i inkluzja bankowa w realizacji koncepcji Silver Economy - ebook/pdf
Autor: , , , Liczba stron: 348
Wydawca: Uniwersytetu Łódzkiego Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-7969-774-8 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> biznes >> ekonomia
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Książka dotyczy najważniejszych mechanizmów i uwarunkowań procesu włączania w system bankowy poprzez podnoszenie świadomości finansowej społeczeństwa.

Ze względu na prognozowane trendy demograficzne, prowadzące do zjawiska starzenia się całego społeczeństwa, w książce opisano wybrany element koncepcji silver economy, jakim jest aktywne uczestnictwo osób w wieku powyżej 50. roku życia w życiu społecznym, warunkowane świadomym i odpowiedzialnym korzystaniem z dostępnych produktów i usług finansowych. Diagnoza skali wykluczenia finansowego i poziomu wiedzy finansowej pozwoliła na wskazanie zależności między posiadaną wiedzą (zarówno teoretyczną, jak i praktyczną) a zakresem włączenia w system finansowy (w tym zwłaszcza bankowy). Analiza dostępności i atrakcyjności ofert bankowych dedykowanych osobom z segmentu 50+ oraz przegląd i ocena działań prowadzonych na rzecz zwiększenia wiedzy finansowej były podstawą do sformułowania rekomendacji pod adresem instytucji sektora bankowego oraz organizacji rządowych i pozarządowych, które mogą przyczynić się do wzmacniania kompetencji finansowych konsumentów powyżej 50. roku życia.

Monografia jest efektem badań prowadzonych w ramach działalności statutowej oraz projektu 'Włączenie bankowe' jako kluczowy standard w realizacji koncepcji silver economy w województwie łódzkim', finansowanego przez Bank Zachodni WBK w ramach programu 'Santander Universidades'.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Edukacja finansowa i inkluzja bankowa w realizacji koncepcji Silver Economy
Autor:
, , ,

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: