Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00312 004069 21517126 na godz. na dobę w sumie
Ekonomia - ebook/epub
Ekonomia - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Wydawnictwo Krytyki Politycznej Język publikacji: polski
ISBN: 978-836-468-267-4 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> popularnonaukowe >> medycyna i zdrowie
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Kolejna świetna publikacja niepokornego brytyjskiego naukowca, autora „23 rzeczy, których nie mówią ci o kapitalizmie”. Dzięki niej przestaniemy ulegać magii sloganów używanych przez ekonomistów.

Jak to jest, że łatwiej pokłócimy się z meteorologiem niż ekonomistą? Czemu temu drugiemu ufamy właściwie bezgranicznie, skoro to właśnie jego praca przypomina wróżenie z fusów? Ha-Joon Chang, niepokorny brytyjski ekonomista, tłumaczy w jaki sposób jego koledzy i koleżanki (choć głównie koledzy, kobiety są zdecydowanie rozsądniejsze) po fachu przekonali nas, że posiedli tajemną wiedzę o funkcjonowaniu nie tylko gospodarki, ale też właściwie wszystkiego innego.
„Ekonomia. Instrukcja obsługi” pozwala i na udany montaż wiedzy o gospodarce w głowach czytelników, i na sprawną rozbiórkę sloganów nadużywanych przez ekonomistów.

„Ha Joon Chang napisał «instrukcję obsługi» ekonomii. I to jest wreszcie instrukcja, z której można się czegoś dowiedzieć. Jakże inna od ortodoksyjnych poradników w stylu: «obniż podatki, obetnij wydatki i zdereguluj rynek. Nie działa? To może obniż podatki, obetnij wydatki i zdereguluj…»” – Rafał Woś

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Ekonomia
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: