Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00286 003853 22405365 na godz. na dobę w sumie
Eksplozja miłości - ebook/epub
Eksplozja miłości - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 190
Wydawca: Saga Egmont Język publikacji: polski
ISBN: 9788711771525 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> romans
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Księżniczka Marie-Celeste i jej młodsza siostra Rachel prowadzą dość monotonne życie na dworze swojego wymagającego i dystyngowanego ojca w księstwie Melhausen. Maria-Celaest, zwana przz siostrę Zazą jest stale pilnowana przez surową i oschłą hrabinę Gglucksburg. Jedyną rozrywką przynoszącą radość młodej księżniczce są lekcje muzyki z profesorem Durmontem, który nie tylko uczy młodą pannę grać, ale również otwiera jej umysł na nowinki ze świata sztuki, literatury, nauki, które kwitnie w Paryżu.

Pewnego dnia, gdy hrabina Glucksburg jest niedysponowna, Zaza sama udaje się do profesora na lekcje a ten wyjawia jej, że opuszcza ją i udaje się do  Paryża. Zaza również wyjawia profesorowi  najświeższe wiadomości, które dotyczą planów jej ojca względem jej osoby. Profesor jest oburzony tym, co słyszy. Namawia Zazę do buntu. Ta po wysłuchaniu opinii swojego autorytetu udaje się do siostry i wspólnie podejmują ryzykowną decyzję o ucieczce. Wykorzystując podstępy zdobywają pieniądze i udaje im się wsiąść do pociągu do Paryża.

Co wydarzy się dalej? Jak odnajdą się w fermencie artystycznej bohemy XIX wiecznej Francji? Jak potoczy się życie Zazy po spotkaniu w Paryżu młodego poety Pierra?

 

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Eksplozja miłości
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: