Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00308 007566 22992627 na godz. na dobę w sumie
Etnografia dla terapeutów (pedagogów specjalnych) - ebook/pdf
Etnografia dla terapeutów (pedagogów specjalnych) - ebook/pdf
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Oficyna Wydawnicza „Impuls” Język publikacji: polski
ISBN: 978-837-308-596-1 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> naukowe i akademickie >> pedagogika
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Próba metodologicznej odpowiedzi na współczesne trendy i paradygmaty pedagogiki specjalnej, m.in. biograficznego, holistycznego i zindywidualizowanego poznania osoby niepełnosprawnej i jej środowiska.

Autorka opracowania w całościowy sposób opisała najnowsze tendencje w pedagogice specjalnej. Uwzględniła aspekt zarówno teoretyczny (badania kulturowe w pedagogice specjalnej; nurty badawcze i cechy badań jakościowych), jak i praktyczny analizowanego tematu. Dzięki takiemu ujęciu czytelnik otrzymuje szczegółowy opis kolejnych kroków badawczych (m.in. znalezienie informatora, przeprowadzenie wywiadu, napisanie eseju).
Poza tym autorka dokładnie scharakteryzowała badane środowisko. Opisała wnikliwie uczestników badań etnograficznych: przedstawiła portrety osób niepełnosprawnych intelektualnie, terapeutów i pedagogów. Pokusiła się o odtworzenie kontekstu kulturowego życia osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Zwróciła uwagę na trudności związane z przygotowaniem do badań etnograficznych, np. zadanie gromadzenia danych i wykorzystywane techniki (obserwacja uczestnicząca i wywiad), kwestie etyczne, problemy pojawiające się podczas analizy danych, wykorzystywane programy komputerowe.
Adresatami publikacji są teoretycy i praktycy pedagogiki specjalnej oraz studenci pedagogiki różnych specjalności. Książka może zainteresować kadrę akademicką na kierunkach pedagogicznych wszystkich typów uczelni, zarówno publicznych, jak i niepublicznych.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Etnografia dla terapeutów (pedagogów specjalnych)
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: