Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00017 003453 22953628 na godz. na dobę w sumie
Frassati Gawrońscy - ebook/epub
Frassati Gawrońscy - ebook/epub
Autor: , Liczba stron:
Wydawca: Świat Książki Język publikacji: polski
ISBN: 9788380311411 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> biografie >> mężczyźni
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Fascynująca saga rodzinna, która obejmuje trzy czwarte XX wieku i czasy obecne, a dzieje się w Polsce i we Włoszech, w okupowanej Warszawie i stolicach powojennego Zachodu i w wielu innych miejscach.

24 stycznia 1925 roku w Turynie miał miejsce ślub Luciany Frassati, córki Alfreda, włoskiego polityka i założyciela dziennika „La Stampa”, z polskim arystokratą i dyplomatą Janem Gawrońskim. Niemal 90 lat później, 6 września 2014 roku w rezydencji książąt Salviati w Migliarino koło Pizy odbyły się zbiorowe urodziny sześciorga dzieci Luciany i Jana. Córki – Helena (Nella), Wanda, Giovanna i Maria Grazia oraz synowie – Alfred (Alf) i Jan (Jaś), obliczyli, że wspólnie liczą sobie 500 lat. Historia rodziców i dzieci układa się w fascynującą sagę rodzinną, która obejmuje trzy czwarte XX stulecia i sporą już część wieku XXI, a dzieje się w Polsce i we Włoszech, w Turcji i zagrożonej przez hitlerowców Austrii, w okupowanej Warszawie i stolicach powojennego Zachodu, w Moskwie i Wilnie za czasów ZSRR, w Watykanie – i w wielu innych miejscach. Jej bohaterowie spotykają Einsteina i Toscaniniego, Hitlera i Mussoliniego, koronowane głowy i – wielokrotnie – Jana Pawła II.
Autorzy tej zbiorowej biografii wykorzystali liczne dokumenty i wspomnienia, a także relacje rodzeństwa Gawrońskich, z których każde jest na swój sposób postacią ciekawą i wybitną.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Gdzie kupić całą publikację:

Frassati Gawrońscy
Autor:
,

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: