Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00053 002952 21513707 na godz. na dobę w sumie
Fraszki i aforyzmy - ebook/pdf
Fraszki i aforyzmy - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 47
Wydawca: E-bookowo Język publikacji: polski
ISBN: 978-8-3785-9434-5 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> inne >> inne
Porównaj ceny (książka, ebook (-15%), audiobook).
Fraszka - krótki utwór liryczny, zazwyczaj rymowany lub wierszowany, który często kończy się wyraźną puentą.

Nazwa fraszki pochodzi z włoskiego 'frasca' i oznacza gałązkę, bagatelę, błahostę. Jednak fraszki, pomimo swych niewielkich rozmiarów, niekoniecznie muszą być błahe i bagatenlne. Mogą poruszać bardzo poważne tematy i zmuszać do głębokich przemyśleń. I tak też jest w tym przypadku. Kilkadziesiąt fraszek i aforyzmów dotyka całej gamy tematów, od filzoficzno-refleksyjnych i obyczajowych aż po religijne, a zawarte w nich puenty skłaniają do wnikliwego spojrzenia na otaczający nas świat. Poza tym fraszki są łatwe do zapamiętania i cytowania i mogą być bardzo pomocne w różnych życiowych sytuacjach.

 

Fraszki  humorystyczne dzięki swojej krótkiej formie i żartobliwym puentom dają gwarancję doskonałej zabawy. Pomagają spojrzeć z uśmiechem na na sprawy, na  które codziennie spogladamy z obojetnością lub w ogóle ich nie zauważamy. Polityka, sport, miłość i seks to tylko nieliczne tematy, którch zabawną stronę odsłania trafna puenta zawarta w każdej pojedyńczej fraszce. Nie wolno również zaponmieć o tym, że podczas spotkań towarzyskich cytowanie humorystycznych fraszek może pomóc w 'przełamaniu pierwszych lodów' i w  zawieraniu trwałych znajomości, ponieważ dobry humor zbliża ludzi.
Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Piotr Skowron Fraszki i aforyzmy © Copyright by Piotr Skowron e-bookowo Projekt okładki: e-bookowo ISBN 978-83-7859-434-5 Wydawca: Wydawnictwo internetowe e-bookowo www.e-bookowo.pl Kontakt: wydawnictwo@e-bookowo.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie części lub całości bez zgody wydawcy zabronione Wydanie I 2014 RECEPTA NA SUKCES Niepowodzenia motorem sukcesu być muszą, A sukces zemsty być musi duszą. MISTRZ Mistrzowi łatwiej jest zostać towarzystwa ozdobą Niż zabłysnąć przed samym sobą. LĘK WYSOKOŚCI Ten tylko boi się wysokości, Kto już nie wierzy w swoje możliwości. CHWAST I róża za chwast może być brana, Jeżeli jest już nie chciana. PRZYJAŹŃ Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, Więc nie licz na przyjaźń, gdy dobrze ci się wiedzie. POKARM Nie samym chlebem człowiek żyje: Jeszcze jest praca i są z marzeń pomyje. 4 wydawnictwo e-bookowoPiotr Skowron Fraszki i aforyzmy WIERNOŚĆ Wierność jest jak kot wśród ludzi: Póty się łasi, póki mu się nie znudzi. NIE TO Jeśli nie masz pieniędzy i zamartwiasz się w ukryciu, To znaczy, że robisz nie to, co powinieneś robić w życiu. MARZENIA Marzenia to cele wskazywane z ochotą, Do któych nie chce nam się iść piechotą. ROZWESELANIE Najłatwiej jest rozweselić drugiego człowieka, Gdy się głośno na swój los narzeka. WYBIERZ JEDNO Czy dla ciebie brak nagany, to pochwały smak, Czy brak pochwały, to nagany znak? CIEKAWOSTKA Są rzeczy, za które pieniędzmi nie można zapłacić, Lecz przez pieniądze łatwo je można stracić. 5 wydawnictwo e-bookowoPiotr Skowron Fraszki i aforyzmy NAIWNOŚĆ Bez naiwności, szydzonej bez miary, Nie byłoby ani nadziei, ani wiary. NIENAWIŚĆ Nienawiść to gangrena duszy: Gniją uczucia i wolność się kruszy. WSTYD Niech każdy sobie w pamięć wwierci, Że wstyd żyje nawet po śmierci. PRZESĄDY Kto z przeądów się obmyje, Ten od strachu wolny żyje. SPOWIEDŹ Dla niektórych spowiedź jest jak gumka do mazania: Na nowe grzechy miejsce odsłania. DRWINY Kiedy śmiech ludzi cię złości, Sprwiasz im wtedy więcej radości. 6 wydawnictwo e-bookowoPiotr Skowron Fraszki i aforyzmy
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Fraszki i aforyzmy
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: