Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00078 002711 22446259 na godz. na dobę w sumie
Frida - ebook/epub 3R
Frida - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Marginesy Język publikacji: polski
ISBN: 978-836-470-087-3 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> obyczajowe >> pamiętniki
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Barwna jak malarstwo Fridy, fascynująca jak jej dramatyczne losy – biografia artystki, która stała się legendą. Historia tak piękna i niezwykła, że trudno uwierzyć w to, że napisało ją życie.

Poruszająca historia niezwykłej artystki, przedstawiona z perspektywy jej młodszej siostry, którą Frida z czasem zaczęła nazywać bliźniaczką i przed którą nie miała tajemnic. Zawsze wiedziała, kim chce być: Wielką Fridą Kahlo. „Frida” to powieść bez tabu – o dziewczynie, której mocnego charakteru nie złamały ani choroba, ani wypadek, nie mówiąc już o opinii publicznej, z którą nigdy się nie liczyła, wiodąc skandalizujące życie.
Egocentryczna, pewna siebie i swoich niekonwencjonalnych wyborów, odważna i przebojowa, niezwykle kreatywna, oddana sztuce bez reszty, trudna – była jednocześnie czuła, krucha i nadwrażliwa. Już za życia stała się legendą. Największe zainteresowanie budził jej burzliwy – niekonwencjonalny, pełen bólu i zdrad – związek z Diegiem Riverą, największym meksykańskim malarzem tych czasów, a zarazem zagorzałym komunistą. Przyjaźń (i romans Fridy) z Trockim nie przeszkadzała państwu Rivera utrzymywać kontaktów z amerykańskimi milionerami; obok bohemy i rewolucjonistów spotkamy więc na kartach tej powieści zamawiającego u Rivery prace Rockefellera czy wielkie gwiazdy Hollywood. Dla nich przez wiele lat Frida była po prostu piękną i oryginalnie po meksykańsku ubierającą się żoną wielkiego artysty, która też czasem maluje. Dziś – to jej śladami rzesze wielbicieli przyjeżdżają do Casa Azul, to o niej kręci się filmy i to ona pozostaje wciąż wielką tajemniczą postacią – kwintesencją meksykańskiej sztuki i symbolem wolnej niezależnej artystki.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Recenzje na blogach:

www.pozycjeobowiazkowe.pl 50 twarzy Fridy Kahlo ~ Pozycje Obowiązkowe
soy-como-el-viento.blogspot.com Myśli i słowa wiatrem niesione: Bárbara Mujica "Frida" Pobrecita Fridita
naostrzuksiazki.pl Frida – Barbara Mujica

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Frida
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: