Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00033 002753 22443609 na godz. na dobę w sumie
Fundusz inwestycyjny w systemie instytucji finansowych - ebook/pdf
Fundusz inwestycyjny w systemie instytucji finansowych - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 288
Wydawca: C. H. Beck Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-255-0515-8 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> prawo i podatki
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Celem książki jest wyjaśnienie istoty i charakteru prawnego funduszu inwestycyjnego oraz wskazanie cech wyróżniających go od innych podmiotów działających na rynku finansowym oraz ustalenie jego miejsca w systemie instytucji finansowych.

W opracowaniu niniejszym dokonana została klasyfikacja podstawowych rodzajów instytucji finansowych, analiza definicji oraz próba uporządkowania terminologii dotyczącej systemu instytucji finansowych.

W pierwszej części pracy (rozdziały I-III) dokonano klasyfikacji instytucji finansowych jako inwestorów i usługodawców. Druga część pracy (rozdziały IV-VII) ma na celu przybliżenie specyfiki funduszu i uzasadnienie jego miejsca w systemie.

Publikacja zawiera także przedstawienie organizacji Komisji Nadzoru Finansowego oraz jej kompetencji w zakresie nadzoru indywidualnego nad funduszami inwestycyjnymi, problematyki prawnej nadzoru skonsolidowanego i uzupełniającego oraz nowych kompetencji KNF w tym obszarze.

Monografie Prawnicze to seria, w której ukazują się publikacje omawiające w wyczerpujący sposób określone instytucje czy zagadnienia prawne. Adresujemy ją przede wszystkim do prawników poszukujących wnikliwego ujęcia tematu, łączącego teorię (poglądy doktryny, elementy prawnoporównawcze) i praktykę (bogaty wybór orzecznic­twa). A tego - ze względu na brak miejsca - nie znajdziemy nawet w komentarzach.

 

 

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Fundusz inwestycyjny w systemie instytucji finansowych
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: