Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00023 003870 24089817 na godz. na dobę w sumie
Gamboni - ebook/epub
Gamboni - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Wydawnictwo Finansowe „Linia” Język publikacji: polski
ISBN: 978-836-300-099-8 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> ekonomia, biznes, finanse >> biznes, firma, inwestycje >> inwestycje
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Dla wszystkich tych, którzy są zinteresowani mechanizmami kierującymi giełdą i chcą nabyć umiejętność analitycznego oglądu sytuacji, wyciągania wniosków oraz podejmowania adekwatnych do nich działań.

„Gamboni” to nazwa gry opisanej przez Victora Sperandeo, którą spopularyzował podczas hossy w latach 2006–07 Grzegorz Zalewski. Jeśli chcesz dowiedzieć się, co ma ona wspólnego z polską giełdą, polecamy cztery eseje, za sprawą których zanurzymy się na powrót w atmosferze hossy. Ci czytelnicy, którzy ją przeżyli, prawdopodobnie rozpoznają tamtejsze wydarzenia. Ci, którzy nie doświadczyli związanych z nią doznań, mają szansę nie popełnić oczywistych błędów w czasie kolejnego rynku byka, który z całą pewnością zaślepi sporą część inwestorów.

„Przełom 2006 i 2007 roku był na warszawskiej giełdzie bardzo specyficzny. Ceny niemal wszystkich notowanych wówczas akcji rosły w niebywały sposób. Jednak o wiele ważniejsza była panująca wtedy atmosfera – czegoś takiego giełda warszawska nie doświadczyła chyba od momentu pierwszej wielkiej hossy w 1994 roku. Nawet hossa internetowa z 2000 roku nie mogła się z nią równać, ponieważ trwała zbyt krótko i obejmowała tylko pewną część rynku. (...)
Mimo wszystko nie miejmy złudzeń – kolejna hossa, która nastąpi, będzie karmiła się dokładnie takimi samymi mrzonkami. Znów większość inwestorów zapomni o strachu, i będzie oczekiwała nowych planów, perspektyw, nowej gospodarki, metod wyceny i paradygmatów. Przerabialiśmy to na naszym rodzimym rynku już kilka razy, a na rynkach światowych mechanizm ten znany jest od wieków (począwszy od manii tulipanowej w Holandii z XVII w.).

Fragment wstępu

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Gamboni
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: