Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00274 003809 24128461 na godz. na dobę w sumie
Genetyka zachowania w psychologii i psychiatrii - ebook/pdf
Genetyka zachowania w psychologii i psychiatrii - ebook/pdf
Autor: , Liczba stron:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe Scholar Język publikacji: polski
ISBN: 978-837-383-297-8 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> naukowe i akademickie >> psychologia
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Pierwsza tak obszerna publikacja, zawierająca przegląd najważniejszych analiz dotyczących genetycznego podłoża ludzkich zachowań w normie i patologii. Doskonałe kompendium wiedzy dla psychologów.

„Genetyka zachowania w psychologii i psychiatrii” to książka szczególna. Opisano w niej wyniki badań nad genetycznymi i środowiskowymi uwarunkowaniami ludzkich zachowań. Wszystkie cytowane badania zostały przeprowadzone w ostatniej dekadzie, przy wykorzystaniu metody bliźniąt oraz technik molekularnych.
Autorzy Włodzimierz Oniszczenko i Wojciech Łukasz Dragan skupili się przede wszystkim na cechach i strukturze osobowości, zdolnościach poznawczych i pamięci, postawach, orientacji seksualnej i tożsamości płciowej. Ponadto omówili zaburzenia osobowości, zaburzenia nastroju, zaburzenia lękowe i stres, zaburzenia odżywiania, uzależnienia, patologiczny hazard oraz schizofrenię, autyzm, ADHD i destrukcyjne zaburzenia zachowania.
Ta pionierska praca, napisana przez psychologów specjalizujących się w genetyce zachowania, daje wgląd w rozwijające się dziś na świecie tendencje. Książka jest adresowana do wszystkich czytelników zainteresowanych problematyką genetycznego podłoża zarówno normalnych, jak i zaburzonych zachowań ludzkich.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Genetyka zachowania w psychologii i psychiatrii
Autor:
,

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: