Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00334 008701 21038983 na godz. na dobę w sumie
Geschichten aus meiner Insel - ebook/epub
Geschichten aus meiner Insel - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 124
Wydawca: Wydawnictwo e-bookowo Język publikacji: de
ISBN: 978-83-934985-0-5 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> obyczajowe
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Der vorliegende Band Geschichten aus meiner Insel, versammelt die beeindruckten Geschichten in der deutschen Sprache von Isabella Degen in Übersetzungen von Hubert Morhöfer und Adam Galamaga. Dieses Buch kann als gute Lektüre sein, und Unterstützung bei der Deutsche Sprache lernen.

Geschichten aus meiner Insel als einzahlen Erzählungen waren auf Literarischen Wettbewerben in Polen preisgekrönt. Die Geschichten erzählen über Liebe, Leben, Gefühlen, Begegnungen mit interessantem Menschen, und Erlebnissen der Autorin.

Isabella vel Izabella Degen (Bury-Burzymska) – pochodzi z Wrocławia. Polska autorka, dziennikarka, malarka mieszkająca w Niemczech od 1987 roku, obecnie mieszka we Frankfurcie nad Menem. Należy do Stowarzyszenia Twórczego Artystyczno-Literackiego w Krakowie, Polskiego STAL, Stowarzyszenia Kultury i Integracji we Frankfurcie nad Menem. Członek Polskiego Stowarzyszenia Autorów Dziennikarzy i Tłumaczy w Europie (APAJTE).

Pisarka i poetka. W jej utworach znajdujemy głęboką refleksję filozoficzną na temat miłości, życia i przemijania. Debiutowała zbiorem opowiadań Cudzoziemski Mąż  w 1991 r. Kolejna publikacja to książka Wygrać Siebie w 1995 r. Dalsze to Antologie w Wyd. „Intermedia – Gliwice” w latach 1999 i 2000 r. Publikowała także dwukrotnie w języku niemieckim w antologiach Proza de Luxe, Frieling – Berlin. W 2011 publikacja w języku niemieckim opowiadań w Antologii jubileuszowej Weltenansicht und Erdenferne, Wydawnictwa Hagg+Herchen Verlag. Publikacja wierszy w Antologii STAL Kraków 2011. Wielokrotnie wyróżniana w Konkursach Literackich „LIMES” Akademii Podlaskiej w Siedlcach. Ostatnia pozycja to zbiór opowiadań wydanych w 2008 roku we Wrocławiu, pt. Opowiadania nie z tej wyspy. Książka ta ukaże się wkrótce w języku niemieckim pt. Geschichten aus meiner Insel.

Isabella Degen od lat 90. zajmuje sie także dziennikarstwem, współpracowała z polskim czasopismem emigracyjnym „Swojskie Strony” ukazującym się w Hiszpanii. Przebywając czasowo na wyspie Teneryfie pisała o zwyczajach, tradycjach, kulturze i walorach turystycznych wysp kanaryjskich. Obecnie regularnie pisze do serwisu Wiadomości24.pl

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Pobierz darmowy fragment (epub)

Gdzie kupić całą publikację:

Geschichten aus meiner Insel
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: