Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00193 007454 22944164 na godz. na dobę w sumie
Granice kosmosu i kosmologii - ebook/pdf
Granice kosmosu i kosmologii - ebook/pdf
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe Scholar Język publikacji: polski
ISBN: 978-837-383-163-6 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> popularnonaukowe >> medycyna i zdrowie
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Książka autorstwa Michała Hellera, laureata nagrody Fundacji Templetona, zwanej religijnym Noblem. Opowiada porywającą historię narodzin kosmologii współczesnej i jej rozwoju w XX stuleciu.

Profesorowi Michałowi Hellerowi 12 marca br. przyznano nagrodę Fundacji Templetona, zwaną religijnym Noblem. Książka jego autorstwa opowiada porywającą historię narodzin kosmologii współczesnej i jej rozwoju w XX wieku. To w tym stuleciu człowiek zrozumiał zależność między geometrią kosmosu a wypełniającą go materią, odkrył ucieczkę galaktyk; pojął, w jaki sposób powstały pierwiastki chemiczne, i odtworzył ewolucję Wszechświata, począwszy od ułamków sekundy po jego zdumiewającym wyłonieniu się z Wielkiego Wybuchu.
Autor, wybitny kosmolog i popularyzator nauki, przedstawia tę niezwykłą przygodę ludzkości, nie pomijając teorii, które odeszły już do lamusa, ukazując zmagania astronomów z materiałem obserwacyjnym, szkicując subtelną kreską portrety takich wybitnych uczonych, jak Lemaitre, Friedman, Hubble, Eddington, Gamow, Hoyle, Hawking czy Penrose. Ostatnie rozdziały książki wprowadzają Czytelnika w świat najnowszych badań nad kosmiczną inflacją, kwantową grawitacją i ukształtowaniem się struktury Wszechświata.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Granice kosmosu i kosmologii
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: