Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00145 003444 22432357 na godz. na dobę w sumie
Gretel i ciemność - ebook/epub R
Gretel i ciemność - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 384
Wydawca: Dom Wydawniczy PWN Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-7705-886-2 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> dla dzieci i młodzieży
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

'Mała, niewinna dziewczynka w nazistowskich Niemczech, poważany psychoanalityk w Wiedniu końca XIX wieku i tajemnica, która połączy ich losy na zawsze.

WIEDEŃ, 1899 rok Słynny psychoanalityk Josef Breuer spotyka najdziwniejszą ze swoich pacjentek. Znaleziona nieopodal szpitala dla psychicznie chorych, chuda, z ogoloną głową, twierdzi, że nie ma imienia ani uczuć – że w ogóle nie jest człowiekiem. Breuer postanawia zgłębić przyczyny jej stanu.

NAZISTOWSKIE NIEMCY, WIELE LAT PÓŹNIEJ Mała, zagubiona Krysta całymi dniami bawi się sama. Jej mama zmarła, ojciec pracuje w lecznicy z „ludźmi-zwierzętami”. Dziewczynka, zatopiona w historiach o Hanselu i Gretel, Fleciście i innych baśniowych postaciach, nie dostrzega niebezpieczeństwa, które czai się wokół. A kiedy wszystko się zmienia i świat staje się straszniejszy od jakiejkolwiek legendy, Krysta odkrywa, że wyobraźnia ma większą moc, niż kiedykolwiek podejrzewała… Te dwa światy staną się częściami jednej znacznie większej opowieści, która wnika w najciemniejsze, najbardziej wstydliwe miejsca historii XX wieku.

ELIZA GRANVILLE urodziła się w Worcestershire, obecnie mieszka we Francji. Przez całe życie fascynowały ją moc i symbolika legendarnych historii, a pomysł na powieść „Gretel i ciemność” narodził się, kiedy zaczęła badać wzmożone zainteresowanie baśniami w czasach Trzeciej Rzeszy.'

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Recenzje na blogach:

naostrzuksiazki.pl Gretel i ciemność – Eliza Granville

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Gretel i ciemność
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: