Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00053 010416 21563357 na godz. na dobę w sumie
Gruyères - ebook/pdf
Gruyères - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 48
Wydawca: SELF-PUBLISHER Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-958479-3-6 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> przewodniki >> europa
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Prawie każdy z nas zetknął się z nazwą gruyère, ponieważ jest to jeden z najbardziej znanych serów szwajcarskich. Jednak mniej osób wie, że jest on wytwarzany tylko w jednej fabryce znajdującej się w miasteczku o tej samej nazwie. E-przewodnik oprowadza po tej uroczej alpejskiej miejscowości, która ma do zaoferowania dużo więcej niż ciekawą wycieczkę po wytwórni sera.

Podane informacje ilustruje bogaty materiał fotograficzny.  Działające OFFLINE hiperłącza pozwalają przenieść się z mapki bądź spisu treści na strony z opisem danego miejsca, a po kliknięciu nagłówka powrócić do mapki. E-przewodnik offline w twoim smartfonie sprawi, że podczas zwiedzania dowiesz się więcej i zobaczysz więcej.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Muzeum HR Gigera Muzeum HR Gigera (Musée HR Giger) mieści się w zamku Saint- -Germain (Château St. Germain). Giger jest znany głównie jako twórca ksenomorfa – potwora z filmu Obcy – ósmy pasażer No- stromo Ridleya Scotta. Hans Rudolf Giger kupił budynek w roku 1997. W 1997 zało- żył tu muzeum i umieścił swoje prace z różnych okresów, od 1960 r. Są to: rzeźby, rysunki, obrazy, sztuka użytkowa, projekty do filmów (m.in. Obcy, Obcy 3, Diuna, Poltergeist 2) oraz Oscar, którego otrzymał w 1980 r. za projekty do Obcego. W muzeum znajdują się też dzieła innych artystów, m.in. Salvadora Dalego. Naprzeciwko muzeum otwarto w 2003 r. bar, w którym Giger zaprojektował surrealistyczny wystrój. Drugi bar według jego projektu znajduje się w Chur (projektował wnętrze i budynek). Hans Rudolf Giger (1940–2014) – ma- larz, rzeźbiarz, scenograf – urodził się w Chur, w 1963 r. zamieszkał w Zurychu i studiował na wydziale architektury, projektowania wnętrz i wzornictwa przemysłowego. Początkowo pracował jako projektant wnętrz, ale już w latach 60. powstały jego pierwsze dzieła cieszące się du- żym uznaniem. Tworzył oniryczną, surrelistyczną sztu- kę. Określał ją jako „biomechaniczną” (połączenie maszyny i ludzkiego ciała). Jego biomechaniczne stwory są orygi- nalne, poruszające i rozpoznawalne. Projektował też okładki płyt i plakaty. W latach 60. i 70. wyreżyserował kilka filmów. Fot. Krzysztof Pol Muzeum HR Gigera Muzeum Gigera 30 Muzeum HR Gigera Rzeźby przed muzeum Fot. Krzysztof Pol 31
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Gruyères
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: