Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00627 013214 21062141 na godz. na dobę w sumie
HR Business Partner Praktyczne rozwiązania budowania wysokoefektywnych organizacji - ebook/pdf
HR Business Partner Praktyczne rozwiązania budowania wysokoefektywnych organizacji - ebook/pdf
Autor: Liczba stron:
Wydawca: INFOR Język publikacji: polski
ISBN: 9788365789457 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> inne
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Pozycja rekomendowana przez : Krajową Izbę Gospodarczą, Polskie Stowarzyszenie HR Business Partner oraz Polish Society for Training & Development.

Książka HR Business Partner. Praktyczne rozwiązania budowania wysokoefektywnych organizacji pod redakcją Grzegorza Filipowicza zawiera 12 artykułów napisanych przez 11 autorów, których wspólną cechą jest posiadanie zarówno dobrego przygotowania teoretycznego, jak i głębokiego doświadczenia praktycznego.

Misją tej książki jest podzielenie się z Czytelnikami doświadczeniem i zainspirowanymi nim przemyśleniami, często wykraczającymi poza sztywne ramy najbardziej bezpośrednich skojarzeń z rolą i funkcją HRBP, jak np. problematyka szczęścia w pracy czy roli uważności w relacjach międzyludzkich.

 

„W Polsce koncepcja HR Business Partneringu znajduje się obecnie w szczytowej fazie zainteresowania i rozwoju, potrzebne są zatem opracowania, które mogą przybliżyć tę ideę i ułatwić jej wdrażanie do praktyki firm.

Kim więc powinien być HR Business Partner? Powinien mieć szerokie kompetencje: świetnie orientować się w realizowanej przez firmę dziedzinie biznesu, reprezentować bardzo wysokie umiejętności współpracy z różnymi ludźmi i komunikacji, posiadać wysoką odporność psychiczną, potrafić działać w stresie i rozwiązywać najtrudniejsze sytuacje kryzysowe, być doskonałym trenerem, orientować się w najnowszych trendach rozwojowych w wielu dziedzinach. Już taka koncepcja sylwetki HR BP sprawia, że chcielibyśmy dowiedzieć się, jak osoby na takich stanowiskach powinny funkcjonować w organizacjach.

Książka HR Business Partner. Praktyczne rozwiązania budowania wysokoefektywnych organizacji pod redakcją Grzegorza Filipowicza zawiera 12 artykułów napisanych przez 11 autorów, których wspólną cechą jest posiadanie zarówno dobrego przygotowania teoretycznego, jak i głębokiego doświadczenia praktycznego. Kilkoro spośród nich pełniło lub aktualnie pełni funkcję HR Business Partnera. Misją tej książki jest podzielenie się z Czytelnikami doświadczeniem i zainspirowanymi nim przemyśleniami, często wykraczającymi poza sztywne ramy najbardziej bezpośrednich skojarzeń z rolą i funkcją HRBP, jak np. problematyka szczęścia w pracy czy roli uważności w relacjach międzyludzkich.

Zapoznałem się z tą książką z dużym zainteresowaniem. Znalazłem w niej wiele interesujących, nowatorskich wątków. Z pewnością zaciekawi ona szerokie grono menedżerów, specjalistów z dziedziny zarządzania ludźmi oraz osoby przygotowujące się do pełnienia funkcji HR Business Partnera.”

Prof. ALKdr hab. Czesław Szmidt

 Kierownik Katedry Zarządzania Zasobami Ludzkimi

 w Akademii Leona Koźmińskiego

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Spis treści Grzegorz Filipowicz Joanna Wszeborowska Robert Reinfuss Magdalena Siwińska Grzegorz Filipowicz Adela Szemczak Katarzyna Kulig-Moskwa Maria Magdalena Gulewicz Wstęp ..................................................................................................................... 7 9 HR Business Partner – od modelu do powszechnej praktyki ........ Employer branding efektywny biznesowo ........................................... 15 Jak wykształcić liderów w organizacji? .................................................. 33 Rentowność pracy i techniki jej podnoszenia ...................................... 47 Zaangażowanie – fakty, mity i efektywna praktyka ........................... 67 Znaczenie i budowanie poczucia szczęścia w pracy ......................... 83 Smart Performance Management ............................................................. 101 Planowanie rozwoju funkcji biznesowej przedstawicieli HR ........ 121 Digital Transformation w HRM .................................................................. 141 Partnerstwo biznesowe w projektach rozwojowych ....................... 153 Droga rozwoju HR Business Partnera ..................................................... 169 Uważność w rozwoju własnym .................................................................. 185 Daniel Lala Paweł Kopijer Agnieszka Bednarska Jarosław Chybicki 5
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

HR Business Partner Praktyczne rozwiązania budowania wysokoefektywnych organizacji
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: