Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00173 005687 21339141 na godz. na dobę w sumie
Harmonogramy czasu pracy - ebook/pdf
Harmonogramy czasu pracy - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 23
Wydawca: Wiedza i Praktyka Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-7572-453-0 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> prawo i podatki
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Prawidłowe stworzenie harmonogramu czasu pracy to nie lada wyzwanie. Wie o tym każdy, kto choć raz próbował zastosować się do wszystkich obowiązujących w tej kwestii przepisów. Dużo liczenia i niemal logistycznej pracy sprawia, że stworzenie harmonogramów prawdopodobnie nie jest Państwa ulubionym zadaniem.

Problemów nastręcza chociażby definicja dnia wolnego od pracy – inna zdaniem PIP i inna zdaniem większości prawników. Tylko, że stosując tę uznaną przez inspekcję nie da się stworzyć harmonogramu obejmującego pełny wymiar czasu pracy na dany okres rozliczeniowy – co dla pracodawców jest niekorzystne finansowo. Jest jednak jedno rozwiązanie.

Wraz z wejściem w życie ustawy antykryzysowej pojawił się także problem tworzenia grafików z naruszeniem doby pracowniczej. Niestety fakt, że przepisy pozwalają tymczasowo na nieprzestrzeganie przepisów o dobie pracowniczej nie oznacza, że panuje w tej kwestii 'wolna amerykanka'. Pewnych zasad wciąż trzeba przestrzegać. Jak więc stworzyć prawidłowy harmonogram na podstawie ustawy antykryzysowej?

Dlaczego prawidłowe stworzenie harmonogramu jest tak ważne?

Harmonogram czasu pracy to nic innego jak plan obrazujący czas pracy podwładnego (i inne okresy pozostawania przez niego w dyspozycji pracodawcy), a także czas wolny od pracy.

Jest więc planem tworzonym nie tylko w interesie pracownika ale także i Twojej firmy!

Z jego treści można się dowiedzieć nie tylko, na jakie dni i godziny pracownik ma wyznaczoną pracę, ale również np. kiedy dyżuruje (jeśli w Twoim zakładzie takie dyżury są przewidziane) albo kiedy ma czas wolny od pracy.

Harmonogram odgrywa zatem bardzo ważną rolę, jeśli chodzi o organizację pracy w Twoim zakładzie, określa dni i godziny pracy poszczególnych pracowników, a także czas innych aktywności (i nieaktywności), ważnych z punktu widzenia planowania czasu pracy. Jest on zatem swoistego rodzaju planem tworzonym nie tylko w interesie pracownika, ale również Twojej firmy.

Harmonogram czasu pracy określa, które dni i godziny pracownik ma poświęcić na wykonywanie zadań wynikających z obowiązującej go umowy o pracę. Jest więc gwarancją, że jeśli nie wystąpią żadne nieprzewidziane okoliczności, pracownik w terminach określonych w takim harmonogramie będzie świadczył umówioną pracę.

Zagadnienie tworzenia harmonogramów czasu pracy omówiliśmy w 5 kolejnych działach tematycznych:

  1. Po co, jak i dla kogo tworzyć harmonogram czasu pracy?
  2. Niezbędne elementy harmonogramu czasu pracy
  3. Zasady tworzenia harmonogramów
  4. Harmonogram w ustawie antykryzysowej
  5. Harmonogramy w praktyce

Masz jeszcze wątpliwości?
Oto przykłady zagadnień omówionych w publikacji:

Nie zwlekaj!

Zdobądź praktyczne przykłady harmonogramów! Zamów publikację „Harmonogramy czasu pracy”.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Harmonogramy czasu pracy
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: