Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00295 004185 21764609 na godz. na dobę w sumie
Homo sapiens. Meandry ewolucji - ebook/epub
Homo sapiens. Meandry ewolucji - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 623
Wydawca: CIS Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-61710-52 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> popularnonaukowe
Porównaj ceny (książka, ebook (-8%), audiobook).

Pochodzenie człowieka, wyjątkowość gatunku Homo sapiens, szczególny charakter i specyficzna historia planety, na której żyjemy - to problemy, które od wieków nurtują filozofów. A od chwili narodzin współczesnej nauki, czyli już od kilkuset lat, tą problematyką zajmują się również liczni badacze. Rozwój wiedzy o człowieku przedstawia w swojej książce 'Homo sapiens. Meandry ewolucji' doktor Marcin Ryszkiewicz, pracownik Muzeum Ziemi, ceniony popularyzator nauk przyrodniczych i ewolucjonizmu.
W badaniach nad człowiekiem wciąż więcej jest pytań i hipotez niż uzasadnionych twierdzeń i świadectw empirycznych. Wkład w historię nauki mieli zarówno uczeni o uznanym i niekwestionowanym dorobku, jak i ekscentrycy, których szalone pomysły stały się inspiracją dla dalszych, nieraz uwieńczonych sukcesem poszukiwań. Teorie mające dziś status naukowego faktu (na przykład afrykańskie korzenie naszego gatunku albo jego bliskie pokrewieństwo z szympansem) zderzały się z nieprawdopodobnymi hipotezami, których nikt już nie traktuje poważnie. Przekonujemy się, że najtrudniejsze pytania zawsze prowokowały do wysuwania najbardziej kontrowersyjnych przypuszczeń.
W książce 'Homo sapiens. Meandry ewolucji' Marcin Ryszkiewicz przedstawia własną wizję wyjątkowości antropogenezy, opierającą się na najnowszych odkryciach z bardzo wielu dziedzin nauki - od geologii, poprzez paleoarcheologię, paleoantropologię, prymatologię aż po psychologię ewolucyjną. Autor przytacza też liczne hipotezy, teorie i fakty z historii nauk o człowieku oraz nauk o Ziemi. Ta fascynująca lektura zabiera nas w podróż po drogach i bezdrożach ewolucji gatunku Homo sapiens, a przy okazji wtajemnicza w dokonania współczesnej nauki.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Pobierz darmowy fragment (epub)

Gdzie kupić całą publikację:

Homo sapiens. Meandry ewolucji
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: