Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00139 009448 22950648 na godz. na dobę w sumie
Ibra. Chłopak który odnalazł własną drogę - ebook/pdf
Ibra. Chłopak który odnalazł własną drogę - ebook/pdf
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Egmont Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-281-0961-2 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> dla dzieci i młodzieży
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Miał sześć lat, kiedy ukradziono mu ukochanego BMX-a. Dziesięć – kiedy rozdzielono go z siostrą. Trzynaście – gdy rodzice kolegów zażądali usunięcia go z klubu. Dziś, jako kapitan reprezentacji Szwecji, w swojej ojczyźnie jest popularniejszy od królowej.

Podróż przez życie Zlatana zaczyna się w Malmo na południu Szwecji, gdzie przyszedł na świat i dorastał w trudnych warunkach, w rozbitej rodzinie, niejednokrotnie doświadczając głodu i poniżenia ze strony rówieśników. To tutaj w biednej dzielnicy emigrantów, na boisku zwanym „boiskiem Cyganów” zaczął swoją przygodę z piłką nożną.

Do pierwszego klubu piłkarskiego wstąpił mając 6 lat, wtedy też ukradziono mi jego największy skarb – rower BMX, co spowodowało, że on sam zaczął kraść. Jednak pasja, jaką stał się dla niego futbol, okazała się szansą na uczciwe, lepsze życie.

W wieku 19 lat Zlatan wyruszył w świat, aby przez Holandię, Włochy, Hiszpanię i Francję zawędrować na piłkarski szczyt. Opowieść o młodym piłkarzu jest pasjonująca nie tylko ze względu na niezwykłą historię zawodnika, ale także dzięki doskonałej narracji ubarwionej dialogami, zabawnymi anegdotami z życia Ibrahimovicia oraz licznym ciekawostkom i zdjęciom. Ta historia, jak żadna inna, daje dzieciom nadzieję i pokazuje, że nawet z pogmatwanego i trudnego dzieciństwa, można wyjść na prostą drogę, a nawet stanąć na szczycie.

 

Yvette Żółtowska-Darska – wielbicielka futbolu, fotografii i Toskanii. Mama 10-letniego syna. Zainspirowana jego pasją do piłki nożnej postanowiła napisać serię książek dla dzieci o ich piłkarskich idolach. Poprzednie książki z serii, Messi. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem i Ronaldo. Chłopiec, który wiedział, czego chce niezmiennie okupują listy bestsellerów, a prawa do ich wydania zostały sprzedane już do sześciu krajów.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Ibra. Chłopak który odnalazł własną drogę
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: