Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00170 004936 22935121 na godz. na dobę w sumie
Instalacje przeciwpożarowe - ebook/pdf
Instalacje przeciwpożarowe - ebook/pdf
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Grupa Medium Język publikacji: polski
ISBN: 978-839-268-157-1 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> poradniki >> fachowe i branżowe >> pożarnictwo
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Publikacja z serii „Zeszyty dla Elektryków”, która przybliża możliwości wykorzystania, zasady działania i podstawy projektowania instalacji stosowanych do zabezpieczania przeciwpożarowego budynków.

„Jednym z nadrzędnych celów, które należy uwzględnić podczas projektowania budynków, są wymagania, jakie powinny one spełnić w zakresie bezpieczeństwa pożarowego. Bezpieczeństwo pożarowe jest zagadnieniem bardzo złożonym, uwzględniającym wiele czynników zarówno typowo budowlanych, jak i instalacyjnych. Ponieważ instalacje przeciwpożarowe odgrywają w budynku bardzo istotną rolę, warto poznać ich elementy, zasadę działania i podstawy projektowania.
Przepisy przeciwpożarowe wprowadziły definicję urządzeń przeciwpożarowych. Zgodnie z nią, są to urządzenia najczęściej stałe lub półstałe, uruchamiane ręcznie lub samoczynnie, służące do wykrywania i zwalczania pożaru lub ograniczania jego skutków. W szczególności należą do nich stałe i półstałe urządzenia gaśnicze i zabezpieczające (...). Eksploatacja urządzeń przeciwpożarowych wymaga (...), aby były one poddawane przeglądom i prawidłowo konserwowane, zgodnie z zasadami określonymi w Polskich Normach dotyczących urządzeń przeciwpożarowych, w odnośnej dokumentacji techniczno-ruchowej oraz instrukcjach obsługi, w okresach i w sposób zgodny z instrukcją ustaloną przez producenta, nie rzadziej jednak niż raz w roku”.

Ze wstępu Autora

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Instalacje przeciwpożarowe
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: