Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
01243 004681 22954862 na godz. na dobę w sumie
Inwentaryzacja w sferze budżetowej - ebook/pdf
Inwentaryzacja w sferze budżetowej - ebook/pdf
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Infor Biznes Język publikacji: polski
ISBN: 978-836-336-023-8 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> ekonomia, biznes, finanse >> biznes, firma, inwestycje >> e-biznes, technologie informatyczne
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
W sferze budżetowej procedurę przeprowadzania inwentaryzacji trzeba dostosować do szczególnych regulacji prawnych obowiązujących w tym sektorze. Publikacja wyjaśnia przepisy prawne z tego zakresu.

Publikacja zawiera informacje o zasadach organizacji i dokumentacji inwentaryzacji (podział kompetencji, zakres obowiązków osób odpowiedzialnych, etapy i terminy przeprowadzania) w jednostkach sektora finansów publicznych. Wyjaśnia pojęcia i rodzaje inwentaryzacji oraz przepisy prawne w tym zakresie.
Opracowanie omawia takie zagadnienia jak: organizacja i zasady inwentaryzacji, dokumentacja, kompetencje i odpowiedzialność w zakresie inwentaryzacji, metody inwentaryzacji (spis z natury, potwierdzenie sald, weryfikacja), naruszenie dyscypliny finansów publicznych. W publikacji opisano również rolę kierownika, zadania głównego księgowego i komisji inwentaryzacyjnej, ich faktyczne uprawnienia i zadania. Liczne przykłady wskazują rozwiązania, jakie warto zastosować. Treść wzbogacona została o wzory i przydatne formularze, a także akty prawne związane z tematyką inwentaryzacji.
Książka jest przeznaczona dla głównych księgowych, skarbników, księgowych jednostek sektora finansów publicznych oraz pracowników służb finansowo-księgowych, słuchaczy kursów o tematyce księgowej oraz studentów.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Inwentaryzacja w sferze budżetowej
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: