Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00220 004123 21517460 na godz. na dobę w sumie
Jak napisać testament - poradnik praktyczny  - ebook/pdf
Jak napisać testament - poradnik praktyczny - ebook/pdf
Autor: , Liczba stron: 12
Wydawca: Wiedza i Praktyka Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-269-2151-3 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> poradniki
Porównaj ceny (książka, ebook (-40%), audiobook).

Zadbaj spokojną przyszłość swoich bliskich. Dzięki publikacji Jak napisać testament - poradnik praktyczny, szybko sporządzisz testament dzięki, kóremu:

Zabezpieczysz przyszłość Twojej rodziny.

Zyskasz pewność, że Twój majątek nie trafi w niepowołane ręce

Twoi bliscy unikną kłótni i nieprzyjemnych rozmów. edział na to, że możesz go sporządzić zupełnie sam? Nie pozostawiaj nic przypadkowi!

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Firma/ Biznes/Własna Działalność Gospodarcza Jak napisać testament Poradnik z gotowymi wzorami W publikacji m.in.: 1. Jakie warunki trzeba spełnić, by testament był ważny 2. W jakiej formie należy wyrazić ostatnią wolę, by została uznana za prawomocną 3. Czy małżonkowie mogą zdecydować o majątku w jednym dokumencie 4. Ile kosztuje sporządzenie testamentu przez notariusza 5. Kto nie może być świadkiem ostatniej woli wydanej ustnie 6. Jakie dodatkowe postanowienia można zawrzeć w rozporządzeniu na wypadek śmierci 7. Kiedy można wydziedziczyć spadkobiercę 8. Jak skutecznie odwołać testament 9. Wzory testamentów z poleceniem i z wydziedziczeniem 1BY Spadki i dziedziczenie Każdy może zdecydować, komu przekaże w spadku swoje mieszkanie, samochód, biżuterię, obligacje czy jakiekolwiek inne wartościowe przedmioty. W tym celu musi jeszcze za życia sporządzić testament, w którym wskaże osoby uprawnione do otrzymania poszczególnych składników majątku. Taki dokument można przygotować samodzielnie, bez pomocy adwokata czy notariusza. Trzeba jednak pamiętać, że musi on zawierać kilka podstawowych elementów, które decydują o tym, czy będzie on ważny w świetle prawa (a więc czy wymienione w nim osoby dostaną swój spadek). Jakie warunki trzeba spełnić, by testament był ważny Polskie prawo przewiduje dwa sposoby dziedziczenia:  ustawowe,  testamentowe. Dziedziczenie na podstawie ustawy wchodzi w rachubę głównie wtedy, gdy właściciel w ogóle nie sporządził testamentu lub okazał się on nieważny. Przepisy decydują wtedy komu z rodziny, w jakiej kolejności i części przypadają rzeczy po zmarłym. Natomiast gdy spadkodawca chce, by jego dorobek lub poszczególne rzeczy trafiły do wybranych przez niego osób, musi za życia sporządzić testament. 2
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Jak napisać testament - poradnik praktyczny
Autor:
,

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: